سفر مدیر ارشد شرکت آمریکایی جنرال الکتریک به ایران

زیتون- در ادامه زنجیره سفر مدیران و تجار خارجی به ایران در پی لغو تحریم‌ها، سخنگوی شرکت نفت و گاز جنرال الکتریک اعلام کرد که مدیر عامل این کمپانی آمریکایی برای ارزیابی فرصت‌‌های تجاری به ایران سفر داشته است.

3DE2834A-0252-4D8B-A492-83438383E379_w268_r1_cx0_cy8_cw0

روز سه‌شنبه، ۲۷ بهمن‌ماه،رویترز خبر داد که سخنگوی این کمپانی می‌گوید به دنبال تسهیل در تحریم‌های ایران، لورنزو سیمونلی، مدیرعامل بخش نفت و گاز شرکت جنرال الکتریک، سفری به ایران داشته است.

در همین رابطه «رادیو فردا» به نقل از روزنامه آمریکایی وال استریت جورنال نوشت: آقای سیمونلی با یک مقام ارشد نفتی ایران هم دیدار داشته است. کمپانی جنرال الکتریک تاکید کرده است که این شرکت همچنان که به دنبال فرصت‌های بالقوه در ایران است به طور کامل به قوانین دولت ایالات متحده هم پایبند خواهد ماند.  رویترز نوشته است که همکاری با ایران می‌تواند اثرات مخرب کم شدن بهای نفت را که به جنرال الکتریک لطمه زده، تا حدی برای این شرکت التیام بخشد. جنرال الکتریک پیش‌بینی کرده است که درآمدهای مربوط به بخش نفت و گاز این کمپانی، در سال ۲۰۱۶ به میزان ۱۰ تا ۱۵ درصد دیگر کاهش یابد.

به دنبال توافق هسته‌ای بسیاری از تحریم‌های بین‌المللی ایران برچیده شد، با این حال آمریکا هنوز بسیاری از تحریم‌های خود علیه ایران را لغو نکرده است. از سوی دیگر دولت آمریکا اجازه نمی‌دهد این کشور با ایران نقل و انتقال دلار داشته باشد. هم‌اکنون شرکت‌های آمریکایی مجاز هستند از طریق شاخه‌های خارجی خود با ایران مبادله تجاری داشته باشند. جنرال الکتریک سازنده تجهیرات حفاری و از جمله پمپ‌های نفتی بستر دریا و تجهیزات لوله‌های نفتی است. این شرکت یکی از پردرآمد‌ترین شرکت‌های آمریکاست و ارزش سهام آن در بورس حدود ۲۶۰ میلیارد دلار است. روزنامه وال استریت جورنال به نقل از یک منبع مطلع که نامی از وی نبرده نوشته که جنرال الکتریک می‌خواهد کمپرسور و توربین به ایران بفروشد و زیرمجموعه این شرکت در فلورانس ایتالیا عهده‌دار این معامله خواهد بود. بر پایه این گزارش مدیرعامل این شرکت روز دوشنبه، ۲۶ بهمن‌ماه، ایران را ترک کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش از نیمی از این سن هم مشغول تحصیل در ایران تا

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی

ادامه »