زیتون- حسن روحانی، رییس جمهوری، دریک سخنرانی ضمن تاکید بر «مبارزه جدی با فساد» گفت: «بدانیم با بگیر و بنند و یا ایران را بگیر و آن را بگیر فساد درست نمی‌شود.» Hassan_Rouhani_in_Saadabad
رییس‌جمهور که در جشنواره شهید رجایی سخنرانی می‌کرد با اشاره به مساله فیش‌های حقوقی نجومی، در خصوص شکل برخورد با آن‌ها تاکید کرد: «اگر کسی حقوق غیرعادلانه‌ای گرفته، بیاییم دادگاهی درست کنیم و چوبی و شلاقی بیاوریم تا درست شود، خیر؛ نه اینها نیست. باید به ریشه‌ها بپردازیم، دولت به ریشه‌ها می‌پردازد.»
غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، دیروز در نشست خبری خود ضمن انتقاد از دولت برای عدم معرفی متخلفان در مساله فیش‌های حقوقی گفته بود: «اگر قوه قضاییه وارد شد، عده‌ای را احضار کرد و برخی را مجازات کرد گله‌ای شروع نشود. نگویند می‌خواستیم با دولت برخورد کنیم و چوب لای چرخ بگذاریم.»
رییس دولت یازدهم اما این مساله را فراتر از دولت دانست. او در بخش دیگری از سخنرانی اش که توسط خبرگزاری تسنیم منتشر شده، گفت: «دولت می‌گوید دستگاه‌های نظارت باید دقیق نظارت می‌کردند و باید نظارت داشته باشند. دولت می‌خواهد با ذی‌نفعان برخورد کند. این مشکل، مشکل یک قوه یا دو قوه نیست، مشکل سراسری است».
به گفته روحانی «تا در کشور ما قوانین شفاف نیست، تا پرداخت‌ها و درآمدها شفاف نیست،‌ تا در کشور بخش‌های خصولتی وجود دارد، بدانید فساد هم وجود دارد. باید سیستم را از بنیان اصلاح کنیم».

بازگشت به صفحه اول