زیتون- نزدیک به دویست روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای طی نامه‌ای از رفتار نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه در مجلس به رییس مجلس شکایت کردند.
نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه در مجلس دهم، امروز با خبرنگار پارلمانی روزنامه ایران درگیری فیزیکی پیدا کرد. 0E9C1FD9-1D40-42E7-858E-76A0DB10A35B_cx0_cy10_cw97_w987_r1_s_r1
احسان بداغی، خبرنگار روزنامه ایران، از قاضی‌پور پیرامون تشکیل فراکسیون ترک‌زبانان سوال پرسید و در پاسخ به پرسش این نماینده مجلس که «در انتخابات سال‌های ۹۲ و ۹۴ به چه کسانی رای داده است»، پاسخ داد: «حسن روحانی و لیست امید» این پاسخ خشم قاضی پور را به حدی برانگیخت که او اقدام به ضرب و شتم خبرنگار روزنامه ایران کرد.
در نامه روزنامه‌نگاران معترض به رفتار قاضی‌پور با اشاره به «شأن خبرنگار» از رییس مجلس خواسته شده تا با این نماینده متخلف مجلس برخورد مناسب صورت بگیرد.
رییس فراکسیون مطبوعات، رسانه و سایت‌های مجازی مجلس نیز در گفتگو با ایسنا وعده داد که این فراکسیون قطعاً این مسئله را پیگیری خواهد کرد.
جبار کوچکی‌نژاد گفت که «در این زمینه با قاضی‌پور نماینده ارومیه و خبرنگار روزنامه ایران صحبت خواهیم کرد تا موضوع روشن شود». به گفته او اگر مسئله عمدی رخ داده باشد قطعاً این فراکسیون پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد.
محمدرضا عارف، رییس فراکسیون امید نیز در پستی اینستاگرامی به وقایع امروز مجلس اعتراض کرد. او از مسئولان به ویژه نمایندگان مجلس خواست تا در مقابل پرسش‌های اصحاب رسانه، حتی سوالات چالشی ایشان از خود سعه صدر نشان دهند و اهانت به ایشان بپرهیزند.

بازگشت به صفحه اول