هاشمی رفسنجانی هم به فایل صوتی آیت الله منتظری واکنش نشان داد

زیتون- هاشمی رفسنجانی در واکنش به انتشار فایل صوتی آیت الله منتظری در مورد اعدام های سال۶۷ گفت گه یکی از «اهداف شوم دشمنان» از طرح مسائل اخیر، «خدشه وارد کردن به جایگاه مرحوم حاج احمد آقا و بیت معزز امام» در جامعه است که نباید اجازه داد به اهداف خود برسند. download
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تأسف شدید از «موج جدید ایجاد شده برای حمله به آیت الله خمینی» افزود که تقریباً در همه رسانه‌های معاند خارجی این موج ادامه دارد، تا جایی که اخیراً شهردار پاریس نمایشگاهی از بازسازی صحنه‌های اعدام آن زمان برگزار کرده است که حمایت از این گروه تروریستی در این مقطع، جای تعجب و تأمل دارد.
هاشمی رفسنجانی مدعی شد که «هدف اصلی دشمنان جهانی و داخلی را در مقطع کنونی برای حمله به امام، مرحوم حاج احمد آقا و بیت محترم ایشان، انتقام از نقش و جایگاه بی‌نظیر امام در تاریخ معاصر ایران و جهان دانست.»
او در ادامه سخنرانی امروزش در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «زحمات بیت حضرت امام(ره)، به ویژه احمد آقا برای اسلام، ایران، تشیّع و انقلاب اسلامی بی‌نظیر است که بیت عظیم ایشان را با همه اهمیتی که به اندازه انقلاب داشت، به خوبی اداره کرد.»
او در دفاع از احمد خمینی افزود: «حاج احمد آقا با درایتی که داشت، تلاش کرد همه آثار امام را حفظ کنند که اسناد مهمی از اظهارات و آثار امام، به عنوان سرمایه‌ای بزرگ برای نسل فعلی ثبت کردند و امروز فرزندان بزرگوارشان به ویژه آیت‌الله حاج سید حسن آقا جای خالی حاج سید احمد را به خوبی پر نگه‌ می‌دارند.»
آیت الله منتظری در جلسه ای که اخیرا فایل صوتی آن منتشر شده، گفته بود که بخشی از اعدام های دهه شصت، بخصوص سال ۶۷ با اصرار احمد خمینی انجام شده است «احمد آقا اصرار دارد که همه را اعدام کنید، می گوید که حتی آنهایی را که روزنامه می خوانند را اعدام کنید.»
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به تحولات پس از رحلت امام، توضیح داد: «امام با درایت و پیش بینی خود راه آینده انقلاب را نیز ترسیم کردند و در جمع ما ۵ نفر: آیت‌الله خامنه‌ای، آیت الله موسوی اردبیلی، مرحوم حاج احمد آقا، مهندس موسوی و من، در مورد نگرانی از شرایط پس از عزل آیت الله منتظری و وجود شرط مرجعیت برای شورای رهبری در قانون اساسی فرمودند: برای بعد از خودم، شما افرادی دارید، مثلاً همین آقای خامنه‌ای که به خواسته‌ی آیت الله خامنه‌ای، در همان جلسه حکم کردند که در زمان حیات ایشان، این مطلب و موضوع این جلسه جایی بازگو نشود.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

4 پاسخ

 1. یــه ضرب المثــلی هست که میگویــد: دم شغـالی را کردنــد در یک لوله صـاف که ببیننــد راست میشــود یاخیــر…؟
  بعــداز ۷ ســال وقتی آن را درآوردنــد باکمال تعجب دیـدنــد به همان شکل اولیــه کج است…! حال قضیــه ما ملت با آقای هاشمی رفسنجانی عالیجناب سـرخ پوش است که البتــه عده ی زیادی در این فکربوده وهستنــد که ایشــان عوض شده ودرحال جبـران مافات هستنــد…! نخیــرمارابــه آن علامــه گوگلی هــم امیــدی هیــچ وقت نبوده ونیست، چون ازقــدیم گفتــه اند:گرگ زاده عاقبت گرگ شود، گرچه با آدمی بزرگ شـود…!

 2. حرف اقای هاشمی چیست :
  امام چنین حکمی نداده است ؟!
  چرا انتشار این فایل به احمد اقا و بیت معزز خدشه وارد میکند ؟!
  این حکم جرء خدمات امام به اسلام و انقلاب و تشیع نیست ؟!
  نتیجه خدمات امام به ایران در سرتاسر وضعیت امروز ایران عیان است !

 3. دور از انتظار نبود که آقای رفسنجانی این حرفها را بزند. اما امام دروصیت نامه شان نوشته اند هر چه به من نسبت دادند دروغ است مگر اینکه به خط خودم باشد یا در رادیو تلویزون گفته باشم. نسبت آقای رفسنجانی هیچکدامش نیست.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »