مکارم شیرازی: دستی در تلگرام قصد دارد به مقابله با دین و اسلام بپردازد

زیتون– آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با وزیر ارتباطات نسبت به گسترش روز افزون خبررسانِ تلگرام ابراز نگرانی کرد.

139411281437431817143744بنا به گزارش سایت تسنیم، مکارم‌شیرازی ظهر امروز در در این دیدار که در «مدرسه علمیه امام سجاد»  برگزار شد، اظهار داشت: «متاسفانه مباحث ضددینی و ضدتشیع در تلگرام وجود دارد و دستی در تلگرام قصد دارد به مقابله با دین و اسلام بپردازد. مسئله دسترسی به اطلاعات از نکات بسیارمهمی است که باید در فضای مجازی به آن توجه ویژه‌ای شود»

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به «جنگ نرم دشمن و لزوم برخورد با آن» افزود: «دشمن از فضای مجازی برای ضربه‌زدن به کشورمان استفاده می‌کند؛ همچنان که در فتنه ۸۸ عده زیادی به وسیله فضای مجازی بسیج می‌شدند و علیه کشورمان اقدام می‌کردند.»

مکارم‌شیرازی همچنین گفت: «طبق آمار مردم ۵ تا ۹ ساعت در روز مشغول فضای مجازی و تلگرام هستند اما در خارج ۱۶ ساعت در ماه است؛ متخصصان معتقدند برای حل مشکلات فضای مجازی نیازمند شبکه ملی هستیم و در این زمینه کارشناسان باید اقدام اساسی انجام دهند، اگر پهنایی که به تلگرام اختصاص پیدا کرده در اختیار شبکه ملی قرار بگیرد، دیگر تلگرام مخاطبی ندارد.»

وی با بیان اینکه نباید برده و اسیر تلگرام باشیم، گفت: متاسفانه دشمن برنامه‌ریزی کرده تا نسل جوان را منحرف کند، درآمدی که دولت به وسیله فضای مجازی و اینترنت به‌دست می‌آورد ارزش آن را ندارد که خود را با مشکلات مواجه کند، در این زمینه باید اهتمام شود و به مقابله با مطالب ضداخلاقی فضای مجازی پرداخته شود.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. واقعا راس میگه دولت روسیه (تلگرام مال کشور روسیه است) اومده میلیارها میلیادر خرج کرده تا جوانان ایرانی مسلمان را گمراه کند.

  2. همانطور که هر شخص برای خود دنیایی دارد ، مکارم برای خود کشوری دارد که در تعارض با کشور مردم ایران است ، مردمی که در سال ۸۸ به خیابان آمدند خواهان همان دمکراسی حداقلی ترسیم شده در قانون اساسی برای کشورشان بودند که مکارم آن را علیه کشور خود ارزیابی میکند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را مشخص می‌کند. آن رویداد دوران‌ساز برای نخستین بار مفهوم «شهروند» را با پایان دادن به

ادامه »

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »