تلویزیون پخش زنده سخنان رییس جمهور را قطع کرد

بی‌قانونی به نام دین بدتر است

تلویزیون پخش زنده سخنان رییس جمهور را قطع کرد

زیتون- حسن روحانی در اعتراض به تصمیم وزارت ارشاد در مورد عدم برگزاری کنسرت در شهر مشهد گفت: «ما مجلس شورای اسلامی داریم، هر کسی صبح بلند شد و یک تریبونی یافت که نمی تواند قانونگذاری کند. وزیر ما هم نباید تبعیت کند و باید تابع قانون باشد.» 82197759-70955425
رییس جمهوری در ادامه افزود: «اگر قانونی می خواهد، وضع شود نمایندگان در مجلس شورای اسلامی تصویب می کنند و آن را شورای نگهبان تایید می کند و پس از آن ابلاغ و عملیاتی می شود اما قبل از سیر قانونی، بی قانونی خوب نیست. بی قانونی به نام دین و دلسوزی برای دین بدتر است، ما قانون و مقررات داریم و به آن افتخار می کنیم.»
او تأکید کرد: «اگر قانون مورد بی‌احترامی قرار گیرد سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.»
طی چندماه گذشته، احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد و نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با برگزاری کنسرت‌های موسیقی در این استان مخالفت شدید نشان دادند. علی جنتی، ارشاد در نهایت در برابر این مخالفت کوتاه آمد و گفت که دیگر کنسرتی در مشهد برگزار نخواهد شد.
حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز، اول شهریور گفت که «این تصمیم فقط به دلیل حرمت وجود بارگاه امام رضا اتخاذ شده است.» با وجود این، نوش‌آبادی تاکید کرد که این تصمیم تنها مختص به مشهد است و دیگر شهرهای خراسان رضوی را شامل نمی‌شود.
رییس جمهوری در ادامه سخنرانی امروزش تاکید که «اگر قانون مورد بی احترامی قرار گیرد سنگ روی سنگ بند نمی شود.»
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با گلایه‌مندی از کسانی که می گویند «دولت تنها به فکر مذاکرات هسته‌ای است»، گفت که «دولت در کنار سایر امور، به فکر مذاکرات هسته‌ای هم بوده و به آن افتخار می‌کند.»
رییس‌ جمهوری ادامه داد: «قطعنامه‌های سازمان ملل را نمی‌شود اینجا پاره‌ کرد، بلکه آنها باید در خود شورای امنیت و با ابزار حقوقی لغو می‌شد، از این‌رو دولت یازدهم قدم به قدم این راه را پیمود تا اینکه در سازمان ملل، ۷ قطعنامه فصل هفتمی موجود علیه کشورمان، لغو شدند و این بند که ایران تهدیدکننده صلح و امنیت محسوب می‌شد، ایران به کشوری که سایر کشورها با آن همکاری می‌کنند، تغییر یافت.» صدا و سیما سخنان رییس جمهوری را پس از قطع کرد.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

تلویزیون پخش زنده سخنان رییس جمهور را قطع کرد

۱. در طی انتخابات اخیر، مدام شنیده‌ایم که گفته می‌شود: پزشکیان نمی‌تواند کاری از پیش ببرد؛ مگر یک تدارکاتچی چقدر قدرت دارد؛ باید آن دیگری بخواهد وگرنه فرقی بین جلیلی و پزشکیان نیست. اظهار نظرهایی

ادامه »

اگر انتخابات و به ویژه انتخاب ریاست جمهوری در کشوری مانند ایران را یک فرآیندی ترسیم کنیم که می خواهد نمایش دمکراسی باشد ولی

ادامه »

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه

ادامه »