رهبر جمهوری اسلامی: سران فتنه حرف من را نفهمیدند

زیتون- رهبر جمهوری اسلامی، امروز در دیدار با ائمه جمعه گفت: «در اوایل فتنه به یکی از سران فتنه گفتم شما در ظاهر با نظام هستید و به گفته خودتان در حال اعتراض انتخاباتی هستید اما بدانید که مدیریت این جریان به دست بیگانگان می‌افتد و آنها با استفاده از کار شما، اصل نظام را هدف می‌گیرند.» ????? ???? ?????? ????? ????? ?????
آیت الله علی خامنه ای افزود: «آنها -البته اگر با نگاه خوشبینانه به ماجرا بنگریم- حرف اینجانب را نفهمیدند و وارد شدند و همه دیدند که چگونه انتخابات، بهانه‌ای برای حمله و نفی اصل نظام شد.»
او در ادامه گفت: «برخی می‌گویند یک حرفی آن موقع زده شده، بگذریم؛ اما باید توجه داشت که اگر در طرفداری از کسی حرفی زده می‌شود که مخالف سخنان و مواضع اوست، آن شخص باید اعلام مخالفت کند وگرنه به حساب او گذاشته می‌شود.»
به گفته رهبر جمهوری اسلامی «همه دیدند که چگونه انتخابات، بهانه‌ای برای حمله و نفی اصل نظام شد.»
رهبران جنبش سبز، میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، به دستور شخص آیت الله خامنه ای برای مدت بیشت از ۲۰۰۰ روز است که در حصر به سر می برند. شکستن حصر از خواسته های افرادی بود که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ به حسن روحانی رای دادند؛ این موضوع از وعده های حسن روحانی نیز بود. برخی دیگر از چهره های سیاسی از جمله علی مطهری نیز طی نزدیک به ۵ سال گذشته بر این موضوع اصرار داشته اند. برخی شنیده های حاکی از آن است که پس از تغییر دولت، شخص رهبر جمهوری اسلامی مخالف مصوبات شورای عالی امنیت ملی برای برچیده شدن حصر است.
آیت الله خامنه ای، در ادامه سخنان امروزش انقلاب اسلامی را زلزله ای شدید در ارکان نظام سلطه خواند و افزود که به «برکت اسلام انقلابی» و «انقلاب اسلامی» هدف اصلی زورگویان جهانی یعنی فرمانروایی بر منطقه ناکام مانده و امریکا در منطقه غرب آسیا عملاً زمین‌گیر شده است.
او با انتقاد از دیدگاهی که «پیشنمازی مساجد را فقط در خواندن نماز خلاصه» می کند، گفت که این نگاه «جفاآمیز در واقع همان نگاه سکولار» است که دین را در عمل شخصی منحصر می کند و از ورود به مسائل اجتماعی- سیاسی باز می دارد.
امامان جماعت و جمعه طی چندماه اخیر بیشترین حمله را به رییس جمهوری و سیاست های فرهنگی دولت یازدهم داشتند. رویکردی که دولت را به تهدید «شکایت به دادگاه ویژه روحانیت» سوق داد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. انتخابات بهانه نشد ، تقلب در انتخابات به کارگردانی بیت شریف موجب اعتراض مردم شد !
    پنج هزار نفر زندانی را قتل عام میکنیم ، مخبطی را با تقلب در انتخابات بر کشور حاکم میکنیم ، ۸۰۰ میلیارد دلار درآمد نفت را که بزرگترین و تنها فرصت توسعه ایران بود می بلعیم ، ولی صدای کسی در نیاید که دشمن استفاده میکند ، نفی نظام بد تر از طاعون هم حق مسلم مردم ایران است ، امام راحل عظیم الشان خود شما گفت که پدران ما حق نداشتند برای ما حکومت تعیین کنند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »