کیمیا علیزاده دو رکورد را شکست

تنها زن و جوان ترین مدال آور تاریخ ایران

زیتون- کیمیا علیزاده نماینده وزن ۵۷ کیلوگرم تکواندوی ایران، اولین مدال ورزش زنان ایران در تاریخ المپیک‌ها را کسب کرد و برای زنان ایران تاریخ ساز شد.
او در برابر نیکیتا گلاسنوویچ از سوئد با نتیجه پنج بر صفر پیروز شد تا با دریافت مدال برنز اولین مدال زنان ایرانی را در المپیک کسب کند.
از بعد اهمیت تاریخی و تحولی که انتظار می‌رود روی ورزش زنان ایران بجا بگذارد، این عنوان سوم را می‌توان طلایی‌ترین نشان برنز در تاریخ ورزش ایران دانست.Untitled
او در دیدار دوم و در مرحله یک چهارم پایانی مقابل اوا کالوا گومز نفر دوم رنکینگ جهانی از اسپانیا نتیجه را واگذار کرد. در حالی که کم تجربگی‌اش مانع از صعود به فینال شده بود، با ناراحتی اشک می‌ریخت.
ملی‌پوش مدال آور ایران پس از دریافت مدال، به خبرنگاران گفت: «بعد از یک ماه و نیم، برای اولین بار روی پایم پریدم زیرا آسیب دیدگی شدیدی داشتم. کادر پزشکی و استادم تلاش زیادی کردند که به این مسابقه‌ها برسم و خدا را شکر این اتفاق افتاد و توانستم تاریخ‌ساز باشم.»
علیزاده یادآور شد: «خوشحالم برای دختران ایرانی. چون راهی باز شد تا بانوان ایران بتوانند در المپیک‌های بعدی مدال‌آور باشند. امیدوارم شاهد مدال‌های خوشرنگ‌تر باشیم.»
نفر سوم المپیک ریو درباره عدم راهیابی‌اش به فینال گفت که اگر ضربه‌ای که به صورت گومز زده بودم حساب شده بود، الان در فینال بودم. شرمنده زحماتی شدم که پدر و مادرم و فدراسیون برایم کشیدند.
خبرنگاران پرسیدند که حس کنونی‌ات چیست. علیزاده در پاسخ گفت: «در مسابقه‌های جهانی، المپیک نوجوانان و جهانی نوجوانان تاریخ‌سازی کردم و این پنجمین‌ بار بود که تاریخ‌ساز می‌شدم.»
برنده شدن مدال برنز اولین زن ایرانی با واکنش گسترده ایرانیان مواجه شد.
کیومرث هاشمی، رییس کیمته ملی المپیک بعد از کسب مدال برنز توسط کیمیا علیزاده در مسابقات تکواندو المپیک ریو به خبرگزاری مهر گفت که به دلیل اهمیت مدال کیمیا علیزاده به وی پاداشی معادل مدال آوران طلا پرداخت می شود.
بنا بر مصوبه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، به مدال آوران طلا، نقره و برنز بازی های المپیک به ترتیب پاداشی معادل ١٠، ۵ و ٣ هزار دلار پرداخت می شود.
حسن روحانی، رییس جمهوری ایران در پستی توئیتری به کیمیا علیزاده تبریک گفت. در پیام تبریک حسن روحانی آمده است: «دخترم کیمیا، همه مردم بویژه بانوان ایران‌زمین را شاد کردی؛ شادی همیشگی را برایت آرزومندم.»
شهین دخت مولاوردی نیز به این زن مدال آور ایرانی تبریک گفت.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

کیمیا علیزاده دو رکورد را شکست

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »