علم الهدي امام جمعه مشهد:

علم الهدی: افراد سینه چاک‌ نظام باید وارد مجلس شوند

 زیتون- احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد و نامزد پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در پنجمین سالگرد حصر رهبران معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۸۸ گفته که آن‌ها «جاسوس آمریکا و انگلیس» نبوده و به نظام «اعتقاد» داشتند.

علم‌الهدی این مطالب را روز یک‌شنبه ۲۵ بهمن‌ماه در جمع تشکل‌های فرهنگی مشهد بیان کرده و گزارش سخنرانی وی در سایت رسمی‌اش منتشر شده‌است. وی در این جلسه دربارهٔ «ضرورت‌های» اتحاد حامیان نظام در انتخابات هفتم اسفند سخن گفته و انتخابات را به «دروازه‌ای» تشبیه کرده که در حال حاضر «باز شده و دشمن» قصد ورود از این دروازه را دارد. علم‌الهدی افزوده این دوره از انتخابات جای «دست به یقه» شدن و «تثبیت قدرت» نیست، چراکه «قدرت‌یابی برخی افراد زمینه فتنه ۸۸ را به وجود آورد.» امام جمعه مشهد گفته که «هیچ‌یک از فتنه‌گران جاسوس آمریکا و انگلیس نبودند، قراردادی هم برای به خیابان ریختن مردم، سردادن شعار جمهوری ایرانی و آتش زدن عزاخانه سیدالشهدا نداشتند.» علم‌الهدی معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ را کسانی معرفی کره که «به نظام معتقد بودند، اما برخی از آنان به دنده قدرت‌یابی افتادند و باعث شد انتخابات ۸۸ دروازه ورود دشمن شود.»

28939DD4-921E-44DC-94EB-B4CC2393B7E0_w640_r1_s_cx0_cy13_cw0

این نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری در عین حال هشدار داد که «الان دیگر بحث سرکوب‌گری و ساقط کردن نظام با کودتا مطرح نیست، امروز بحث خرد کردن نظام از داخل و کشیدن ستون خیمه این نظام است.»وی در بخش دیگری از سخنان خود از تأیید صلاحیت برخی نامزدهای رد صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان نیز انتقاد کرده و گفته «زیر سؤال بردن احراز یا عدم احراز شورای نگهبان کار دشمن است.» علم‌الهدی همچنین هشدار داده که «مجلس جای برنامه‌ریزی است و برخی آمده‌اند مجلس را از نظام تصاحب کنند و پایگاهی برای دشمن بسازند.» به گفته وی «اولویت امروز این است که افرادی ولایی و سینه‌چاک نظام وارد مجلس شوند تا بتوانند در مقابل هر جریانی که می‌خواهد در تقابل با رهبری بربیاید، بایستد.»

اظهارات علم الهدی در خصوص التزام رهبران جنبش سبز به نظام هم‌زمان با روز ۲۵ بهمن ماه، پنجمین سالگرد حصر خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد بیان شده‌است. علم‌الهدی از جمله روحانیون محافظه‌کاری است که در این پنج سال سخنرانی‌ها و موضع‌گیری‌های تندی علیه رهبران معترضان به انتخابات سال ۸۸ داشته و حتی از احتمال اعدام آن‌ها نیز سخن به میان آورده بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

علم الهدي امام جمعه مشهد:

جامعه ایران را می توان از نظر سیاسی به سه طیف مخالفان، موافقان و قشر خاکستری تقسیم کرد. باید گفت که مخالفان کسانی هستند که معتقدند جمهوری اسلامی اصلاح ناپذیر است و باید برود. موافقان

ادامه »

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در

ادامه »