مسترکارت نیامده برگشت

زیتون- آدام کیل، سخنگوی مسترکارت گفت که این شرکت هیچ فعالیتی در ایران ندارد؛ زیرا «تحریم‌های بین‌المللی برای شرکت‌های آمریکایی همچنان برقرار است.»
سخنگوی این شرکت احتمال فعال شدن مسترکارت در ایران از طریق واسطه را نه تایید کرد و نه تکذیب و از توضیحات بیشتر در این رابطه خودداری کرد. download (2)
روز گذشته محمود واعظی، وزیر ارتباطات، گفته بود شرکت پست ایران «در چارچوب قوانین تجارت بین‌الملل قراردادی را با یکی از شرکت‌های خارجی برای استفاده از مسترکارت منعقد کرده است.»
به گفته واعظی، این کارت های اعتباری به هر ارزی قابل تبدیل است: «شرکت پست با انعقاد قراردادی توانست موضوع توزیع کارت اعتباری بین‌الملل را با شرکت ویژن کارت ایرانیان با سقف اعتباری ۱۰ هزار دلار روزانه داشته باشد.»
حسین مهری، مدیر عامل شرکت ملی پست ایران نیز در مورد کارت های ارئه شده توضیح داد این کارت‌ها که سه نوع طلایی، نقره‌ای و برنزی دارند از دیروز در ایران در دسترس قرار گرفته است.
فرایند های احراز هویت، ثبت نام، تایید و تحویل این کارت های اعتباری نیز به پست سپرده شده است.
بنا بر اعلام شرکت «ویژن کارت ایرانیان» مجوزهای لازم از مراجع ذی صلاح داخلی و بین المللی را کسب کرده و تنها شرکت داخلی مورد تایید از سوی مستر کارت جهانی می باشد.
گذشته از اما و اگر های ورود مستر کارت به ایران، مسئله «اعتباری» بودن این کارت ها نیز مطرح است. مسئولان ایرانی بر «اعتباری» بودن این کارت ها، معادل «کردیت کارت»، تاکید دارند. در حالی که شرکت پست ایران نمی تواند «اعتبار مالی بین المللی» برای دارندگان آنها باز کند. مستر کارت هایی که قرار است در اختیار ایرانیان قرار گیرد، درحقیقت کارت های بانکی هستند معادل «دبیت کارت» که تنها در صورت موجود بودن اعتبار در حساب قابل استفاده اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در جایی دیدم که از قول نتانیاهو آمده بود: «هیتلر خودش نمی‌خواست یهودی‌هارو بکشه، یه مسلمون به اسم حاج امین الحسینی متقاعدش کرد تا این کارو انجام بده». به راستی فریبکاری و جعل و دغلکاری

ادامه »

لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه، در یکی از جلسات جانبی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفته است که روسیه کریمه را

ادامه »

روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲. دانشگاه لایدن. کنفرانس انجمن ایران‌شناسی اروپا. در پنلی درباره‌ی ادبیات فارسی، عنوان سخنرانی خانم سایه

ادامه »