پزشک معالج عباس کیارستمی «تخلف حرفه‌ای» داشته

زیتون- عضو ناظر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در کمیته بررسی پرونده پزشکی عباس کیارستمی، غیبت پزشک معالج اصلی در تمام طول مدت درمان این کارگردان سینمای ایران را «تخلف حرفه‌ای» توصیف کرده است.
مره‌صدق به خبرگزاری خانه ملت گفت که عباس کیارستمی بعد از عمل پولیپ ‌روده، دچار عارضه خون‌ریزی ناشی از عمل شد «اما عمل دوم برای کنترل خون‌ریزی با سه روز تاخیر» انجام شد.  download
این نماینده مجلس همچنین گفت که «عدم حضور پزشک معالج اصلی در تمام طول مدت درمان در کنار بیمار» به منزله «تخلف حرفه‌ای» است.
او در ادامه توضیح داد: «پزشک معالج پس از عمل اول به سفر رفته و این کار از نظر اصول پزشکی قابل تایید نیست» هرچند که «این علت‌ها هیچ کدام نقش تعیین‌کننده‌ای در فوت بیمار ندارند.»
رسول خضری، یک نماینده دیگر مجلس نیز در این رابطه گفت: «حال منتظر رای سازمان نظام پزشکی هستیم. ضمن آنکه نباید از این واقعیت دور شد که عمده مشکلات در روند پزشکی در ایران صورت گرفته، نه کشور فرانسه.»
عباس کیارستمی، کارگردان نامدار سینمای ایران در جهان، دوشنبه ۱۴ تیرماه و در حالی که برای ادامه معالجه خود از ایران به فرانسه رفته بود، در پاریس درگذشت.
مرگ کیارستمی و انتشار جزئیاتی از روند درمان این کارگردان سینما در ایران، واکنش‌های خشمگینانه‌ای در میان افکار عمومی و اهالی فرهنگ و هنر به دنبال داشت. از جمله، داریوش مهرجویی، دیگر کارگردان مشهور سینما پزشکان عباس کیارستمی را «قاتل» توصیف کرد.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و حذف وی طراحی و عملیاتی شده باشد، آنچنان که می توان

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش داده بودند. انگار مثلا

ادامه »

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران

ادامه »