دعوت چندباره بشار اسد برای زندگی در ایران

زیتون– حسین امیرعبداللهیان، مشاور وزارت خارجه ایران، خبر داد که جمهوری اسلامی دو بار از بشار اسد خواسته است به همراه خانواده‌اش به ایران بیاید. Untitled
به گفته معاون سابق عربی و آفریقای وزارت امور خارجه «شاید حداقل دو بار در سال‌های گذشته از بشار اسد خواسته شد همراه با خانواده‌اش برای استراحت به تهران یا شهری دیگر» بیاید.
امیرعبداللهیان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان افزود که اسد در رد این پیشنهاد‌ها پاسخ داده است که «من تا آخر در کنار مردم کشورم هستم و از سوریه خارج نخواهم شد.»
او پیشتر، در آبان‌ماه ۱۳۹۴، نیز در گفتگو با ایسنا به این موضوع اشاره کرده و گفته بود: «دو سال پیش در دیداری که با بشار اسد داشتیم به او پیشنهاد شد، خانواده‌اش را به ایران بفرستد اما پاسخ او این بود که من تا آخرین لحظه در کشور هستم.»
روز پنجم اردیبهشت‌ماه امسال نیز محمود علوی، وزیر اطلاعات، در یک نشست خبری اعلام کرده بود که قاسم سلیمانی٬ فرمانده نیروی «قدس» سپاه، به بشار اسد «پیشنهاد کرده بود با خانواده‌اش به ایران بیاید تا بتواند نیروهای تحت امرش را در جنگ با مخالفان رهبری کند.»
جمهوری اسلامی در کنار روسیه مهم‌ترین حامی بشار اسد در جهان به شمار می‌رود و اگر در سال‌های اخیر حمایت‌های نظامی جمهوری اسلامی و روسیه نبود بعید بود بشار اسد بتواند در برابر گروه‌های مخالف خود دوام بیاورد.
امیرعبداللهیان در ادامه گفتگوی خود با باشگاه خبرنگاران گفت که «ما در منطقه به دلایل مختلف فرهنگی، اعتقادی و اجتماعی نفوذ داریم و به این نفوذ خودمان افتخار می‌کنیم و در راستای تأمین امنیت ملی از نفوذ خودمان استفاده می‌کنیم.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. بشار اسد عاقل تر از این حرفهاست ، ما خودمان برای استراحت به انگلیس و امریکا میرویم و بزودی هم برای اقامت ، البته اگر ما را بپذیرند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در بازار کالا و خدمات هم جهش پیدا می‌کند؟ چنین پدیده‌ای ناشی

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری خوابیده است. دخترِ هشت

ادامه »

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری

ادامه »