سپاه پاسداران مجددا مناطق مرزی اقلیم کردستان را بمباران کرد

زیتون– تعدادی از رسانه‌های کرد زبان از «توپ باران» مناطق مرزی بین «اقلیم کردستان عراق و کردستان ایران» از سوی سپاه پاسداران خبر دادند.
سایت حزب دمکرات کردستان ایران اعلام کرد که سپاه پاسداران از صبح امروز (پنج‌شنبه) ارتفاعات «بربزین» میان اقلیم کردستان عراق و کردستان ایران را «توپ باران» کرده است. پیشتر نیز یک بار دیگر رسانه های کرد خبر از موشک باران مناطق مرزی ایران با اقلیم کردستان داده بودند.312479_558
رادیو فردا خبر داد که تلویزیون کردی «رووداو» نیز فیلم‌هایی را از گلوله‌باران این مناطق منتشر کرده که در یکی از فیلم‌ها گزارشگر این تلویزیون نیز مجروح می‌شود.
حزب دمکرات کردستان ایران روز چهارم مرداد اعلام کرده بود که حضور نیروهای نظامی خود را در «بیشتر نقاط» خاک کردستان ایران «در سطحی وسیع‌تر و در راستای یک تاکتیک دفاعی»‌ افزایش دادە است.
از سوی دیگر خبرگزاری‌ ایرنا خبر داد که شب گذشته یک موتورسوار شی انفجاری را به داخل یک خودروی گشت نیروی انتظامی در شهر مریوان در استان کردستان پرتاب کرده است.
در این انفجار سه مامور نیروی انتظامی زخمی شدند که ستوان سوم عبدالله مروتی روز پنج‌شنبه ۲۱ مرداد در بیمارستان درگذشت.
جعفر آژنگ جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان گفته است که هنوز «جزئیات کاملی از این حادثه در دست نیست» و دو تیم برای کشف کامل جزئیات این حادثه از سنندج به مریوان اعزام شده‌اند.
به گفته مقامات دولتی، عصر روز دوشنبه ۱۸ مرداد نیز دو موتورسوار چند نارنجک صوتی را به یک کلانتری نیروی انتظامی در شهر سردشت در استان آذربایجان غربی پرتاپ کرده بودند که این حادثه تلفات جانی در پی نداشت.
استان‌های غربی ایران در ماه‌های گذشته شاهد تشدید درگیری نیروهای امنیتی ایران با گروه‌های مسلح مخالف جمهوری اسلامی از جمله حزب دمکرات کردستان ایران و گروه پژاک بوده‌‌اند.
پس از درگیری‌های ماه‌های گذشته گزارش‌هایی درباره گلوله‌باران مناطق مرزی بین «اقلیم کردستان عراق و کردستان ایران» در روز ششم تیرماه منتشر شده و نچیروان بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق، «نگرانی عمیق» خود را از اقدام ایران ابراز کرده بود.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در ایرانِ امروز با درگذشت جان‌سوز و مظلومانه «مهسا امینی»، که به بهانه صیانت از حجاب و با برخورد غلط گشت ارشاد، رخ داد، از سوی گروه زیادی از مردم (کسانی که در میدان بودند

ادامه »

پوشش زنان و حجاب آنان بیش از یک سده است که به موضوعی چالش‌برانگیزی در جامعه ایرانی تبدیل شده است، چه آن زمان که

ادامه »

علمای مذهبی همواره در کنار شاهان و امیران و وزیران بوده و به طور کلی خود ستونی استوار و اثرگذار از بنای هیئت حاکمه بوده‌اند. برای آنان دفاع و حمایت از تنها کشور شیعی و تنها سلطان جعفری مذهب یک ضرورت مهم شرعی و اخلاقی بوده است…

ادامه »