سپاه پاسداران مجددا مناطق مرزی اقلیم کردستان را بمباران کرد

زیتون– تعدادی از رسانه‌های کرد زبان از «توپ باران» مناطق مرزی بین «اقلیم کردستان عراق و کردستان ایران» از سوی سپاه پاسداران خبر دادند.
سایت حزب دمکرات کردستان ایران اعلام کرد که سپاه پاسداران از صبح امروز (پنج‌شنبه) ارتفاعات «بربزین» میان اقلیم کردستان عراق و کردستان ایران را «توپ باران» کرده است. پیشتر نیز یک بار دیگر رسانه های کرد خبر از موشک باران مناطق مرزی ایران با اقلیم کردستان داده بودند.312479_558
رادیو فردا خبر داد که تلویزیون کردی «رووداو» نیز فیلم‌هایی را از گلوله‌باران این مناطق منتشر کرده که در یکی از فیلم‌ها گزارشگر این تلویزیون نیز مجروح می‌شود.
حزب دمکرات کردستان ایران روز چهارم مرداد اعلام کرده بود که حضور نیروهای نظامی خود را در «بیشتر نقاط» خاک کردستان ایران «در سطحی وسیع‌تر و در راستای یک تاکتیک دفاعی»‌ افزایش دادە است.
از سوی دیگر خبرگزاری‌ ایرنا خبر داد که شب گذشته یک موتورسوار شی انفجاری را به داخل یک خودروی گشت نیروی انتظامی در شهر مریوان در استان کردستان پرتاب کرده است.
در این انفجار سه مامور نیروی انتظامی زخمی شدند که ستوان سوم عبدالله مروتی روز پنج‌شنبه ۲۱ مرداد در بیمارستان درگذشت.
جعفر آژنگ جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان گفته است که هنوز «جزئیات کاملی از این حادثه در دست نیست» و دو تیم برای کشف کامل جزئیات این حادثه از سنندج به مریوان اعزام شده‌اند.
به گفته مقامات دولتی، عصر روز دوشنبه ۱۸ مرداد نیز دو موتورسوار چند نارنجک صوتی را به یک کلانتری نیروی انتظامی در شهر سردشت در استان آذربایجان غربی پرتاپ کرده بودند که این حادثه تلفات جانی در پی نداشت.
استان‌های غربی ایران در ماه‌های گذشته شاهد تشدید درگیری نیروهای امنیتی ایران با گروه‌های مسلح مخالف جمهوری اسلامی از جمله حزب دمکرات کردستان ایران و گروه پژاک بوده‌‌اند.
پس از درگیری‌های ماه‌های گذشته گزارش‌هایی درباره گلوله‌باران مناطق مرزی بین «اقلیم کردستان عراق و کردستان ایران» در روز ششم تیرماه منتشر شده و نچیروان بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق، «نگرانی عمیق» خود را از اقدام ایران ابراز کرده بود.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش از نیمی از این سن هم مشغول تحصیل در ایران تا

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی

ادامه »