تلاش آموزش و پرورش برای مقابله با سلفی‌گری در میان جوانان

زیتون– وزیر آموزش و پرورش خبر داد که این وزارتخانه در «اتاق فکر» خود مقابله با تفکر «سلفی‌گری» را به عنوان «اولویت‌دارترین» موضوع انتخاب کرده و برنامه‌ریزی‌هایی نیز در این زمینه کرده است که «در حال اجرا است.» Ali-Asghar-Fani-biographya-com-2
علی‌ اصغر فانی، وزیر آمورش و پرورش در دولت یازدهم، در مصاحبه با ایلنا اعلام کرد که پس از برگزاری چندین جلسه در «اتاق فکر» وزارت آموزش و پرورش، «اولویت‌دارترین» موضوع از بین موضوعات پیشنهاد شده انتخاب شده است.
به گفته او «روی موضوع سلفی‌گری و تاثیرات این طرز تفکر در قشر جوان کار شده و برنامه‌ریزی‌هایی ذیل این خروجی انجام شده‌ و در حال اجراست و در برنامه‌های ما دیده شده است.»
علی اصغر فانی توضیح بیشتری درباره جزئیات برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش برای مقابله با تفکر«سلفی گری» نداده و اعلام نکرده است که این برنامه‌ها در کل کشور اجرا می شود یا تنها در برخی از استان‌ها.
سخنان وزیر آموزش و پرورش در حالی بیان شده است که پیش از این مقامات جمهوری اسلامی تنها درباره رواج تفکر «سلفی‌گری» در استان‌های سنی‌نشین ایران هشدار داده بودند.
در همین حال ورود آموزش و پرورش به این مقوله می‌تواند نشانه آن باشد که حکومت جمهوری اسلامی سلفی‌گری و رواج آن در میان مردم را مسئله‌ای ریشه‌ای می‌داند.
هشدارهای مقامات جمهوری اسلامی درباره تفکر «سلفی‌گری» پس از قدرت گرفتن گروه حکومت اسلامی (داعش) افزایش یافته و آنان به نوبه خود این گروه و گروه‌های مشابه را «تکفیری» می‌خوانند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه ایرانی آن را پی گرفته اند. اما این مبارزات تا کنون، با وجود دو انقلاب

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق و ثانیه ها گره

ادامه »

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند

ادامه »