ابو حر، گرداننده سایت جعلی «ثبت نام برای دفاع از حرم»، دستگیر شد

زیتون- ابوحر، گرداننده سایت جعلی ثبت نام برای دفاع از حرم در مشهد دستگیر شد. photo_2016-08-09_14-50-07
معاون دادستان مشهد در این رابطه توضیح داد که ماموران سپاه هنگام رصد سایت ها و فضاهای مجازی به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد «سایتی جعلی با عنوان سپاه پاسداران اقدام به ثبت نام برای اعزام به سوریه و عراق می کند.»
به گفته قاضی حیدری رصدهای اطلاعاتی با صدور دستورات ویژه قضایی در این باره آغاز و مشخص شد جاعلان این سایت «با گرفتن مشخصات کامل افراد و سوءاستفاده از این اطلاعات اقدام به کلاهبرداری و اخاذی می کنند.»
این افراد با پوشیدن لباس هایی شبیه مدافعان حرم و خاطره گویی های دروغین از صحنه های جنگ در کشورهای همسایه سعی داشتند اعتماد جوانان را جلب کنند.
این مقام قضایی به روزنامه خبراسان گفت که ۴ تن از این افراد در مشهد دستگیر شدند.
طی فرآیند بازداشت این چهار تن اسناد و احکام جعلی سپاه نیز کشف شده. در حالی که معاون دادستان مشهد می گوید استعلام از سپاه پاسداران مشخص کرد که این افراد به هیچ عنوان به آن سوی مرز به عنوان مستشار نظامی اعزام نشده اند و آن ها از سندهای مجعول استفاده کرده اند.
ابوحر گرداننده یک حساب کاربری در اینستاگرام نیز هست که یازده هزار فالوئر دارد. در این حساب کاربری عکس هایی ابوعزراعیل، از مدافعان حرم مشهور، و شخصی که خود را ابوحر می نامد نیز منتشر شده است.
ابوحر در شبکه پیام رسان تلگرام نیز فعال بود و ویدئوهایی از او دست به دست میشد. در برخی متن هایی که از طرف ابوحر در تلگرام منتشر شده، او مدعی شده بود که «ما در سوریه می جنگیم تا شما به ویژه زنان ایران امنیت داشته باشید.»
در مراسمی که توسط بسیج دانشجویی در سبزوار برگزار شده، ابوحر چنین توصیف شده است: «حضار، در انتظار کسی بودند که رعب و و حشت را در دل داعشی ها، انداخته بود اما آنها با دیدنش، اشک شوق و بوی صمیمیت را با خود همراه می کردند … شور، شوق، اشک، بغض، آرزوی شهادت، حسرت و بهت، همراه مخاطبانی بود که صدای ابوحر را می شنیدند و برای سلامتی او و تمام مدافعین، با صلوات های مکرر و یاحسین گویان، صحنه را برای دیدن و بوسیدن صورتش رها می کردند.»‌ CpZ8mlCW8AAJNnN

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »