یک کشته، ۱۰۸ مجروح و ۷۰ بازداشتی در پی درگیرهای مردم بلداجی

زیتون– اردشیر نوریان، نماینده مردم شهرکرد در مجلس خبر از یک کشته، ۱۰۸ مجروح و ۷۰ بازداشتی در درگیری های اخیر مردم بلداجی بر سر آب داد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم همچنین خبر از بر برگزاری نشست صبح فردای کمیسیون امنیت ملی با موضوع رسیدگی به درگیری مردم و نیروهای انتظامی در منطقه بلداجی، داد. بلداجی
در آخرین روزهای تیرماه امسال، در پی تلاش مسئولان برای انتقال آب منطقه بلداجی به سفیددشت به‌منظور استفاده در کارخانه فولاد دو میلیون تنی، میان مردم منطقه و نیروی انتظامی درگیری ایجاد شد که درپی آن، یک نفر کشته و چندین نفر از مردم زخمی شدند.
به گفته نوریان باتوجه به این‌که تمامی مراحل ساخت این مجتمع فولاد انجام شده، آغاز به کار این کارخانه صرفاً منوط به انتقال خط آب به کارخانه است اما مردم با این طرح مخالف هستند و به همین دلیل، مانع از انتقال آب شده و جلوی مسیر آب را سد کردند و این اقدام مردم با دخالت نیروی انتظامی روبرو شد.
نوریان در گفتگو با ایلنا افزود که کمیسیون امنیت ملی به موضوع ورود کرد که هم‌اکنون گزارش این حادثه تهیه شده و قرار است در نشست فردا قرائت شود و مورد بررسی قرار گیرد.
او در پاسخ به سوالی درباره علت کشته شدن یک شهروند بلداجی و مجروح شدن تعدادی از اهالی منطقه و عاملان این خسارت‌های جانی، گفت ه این درگیری رخ داده و طبیعتاً در درگیری‌های این‌چنینی مسائلی از این دست رخ می‌دهد.
«زیتون» پیشتر خبر از استعفای دستجمعی اعضای شورای شهر بلداجی در اعتراض به خشونت نیروی انتظامی در جریان اعتراض مردم به انتقال آب داده بود.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. زنده باد مردم بلداجی .
    با این بحران آب مرد زرین شهر و فلاورجان هم باید از استفاده آب در ذوب آهن و فولاد مبارکه جلوگیری کنند .
    عشری از دلارهایی که هزینه شادخواری حزب الله لبنان میشود یا برادران قاچاقچی صرف قاچاق کالا میکنند را صرف واردات فولاد کنند ، یا برادران میتوانند به جای مشروبات الکلی فولاد قاچاق کنند .

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »