زیتون– اردشیر نوریان، نماینده مردم شهرکرد در مجلس خبر از یک کشته، ۱۰۸ مجروح و ۷۰ بازداشتی در درگیری های اخیر مردم بلداجی بر سر آب داد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم همچنین خبر از بر برگزاری نشست صبح فردای کمیسیون امنیت ملی با موضوع رسیدگی به درگیری مردم و نیروهای انتظامی در منطقه بلداجی، داد. بلداجی
در آخرین روزهای تیرماه امسال، در پی تلاش مسئولان برای انتقال آب منطقه بلداجی به سفیددشت به‌منظور استفاده در کارخانه فولاد دو میلیون تنی، میان مردم منطقه و نیروی انتظامی درگیری ایجاد شد که درپی آن، یک نفر کشته و چندین نفر از مردم زخمی شدند.
به گفته نوریان باتوجه به این‌که تمامی مراحل ساخت این مجتمع فولاد انجام شده، آغاز به کار این کارخانه صرفاً منوط به انتقال خط آب به کارخانه است اما مردم با این طرح مخالف هستند و به همین دلیل، مانع از انتقال آب شده و جلوی مسیر آب را سد کردند و این اقدام مردم با دخالت نیروی انتظامی روبرو شد.
نوریان در گفتگو با ایلنا افزود که کمیسیون امنیت ملی به موضوع ورود کرد که هم‌اکنون گزارش این حادثه تهیه شده و قرار است در نشست فردا قرائت شود و مورد بررسی قرار گیرد.
او در پاسخ به سوالی درباره علت کشته شدن یک شهروند بلداجی و مجروح شدن تعدادی از اهالی منطقه و عاملان این خسارت‌های جانی، گفت ه این درگیری رخ داده و طبیعتاً در درگیری‌های این‌چنینی مسائلی از این دست رخ می‌دهد.
«زیتون» پیشتر خبر از استعفای دستجمعی اعضای شورای شهر بلداجی در اعتراض به خشونت نیروی انتظامی در جریان اعتراض مردم به انتقال آب داده بود.

 

بازگشت به صفحه اول