اعلام ممنوعیت برگزاری کنسرت در حاشیه یک مراسم اعدام علنی

زیتون– دادستان مشهد اعلام کرد که با تصمیم دادگستری خراسان رضوی و تا زمان مشخص شدن «چارچوب برای برگزاری کنسرت هادر شورای فرهنگ عمومی استان، هیچ کنسرتی در این استان برگزار نخواهد شد.»
غلامعلی صادقی روز جمعه، در حاشیه یک مراسم اعدام علنی، به خبرگزاری ایسنا گفت که «گلایه‌های مختلفی »از سوی «حوزه علمیه و علما» درباره مشکلات «محتوا و اجرای کنسرت‌ها» و « نحوه حضور شرکت‌کنندگان» به دادستانی اعلام شده است. photo_2016-08-06_12-19-58
به گفته او «این گلایه‌ها قابل تایید است و تاکنون اتفاقات اخلاقی ناگواری در حین اجرا یا بعد از اجرای کنسرت‌ها رخ داده است.»
صادقی گفت که دادگستری استان خراسان رضوی پس از اعلام این «گلایه‌ها»تصمیم گرفته تا برای «پیشگیری» از «آسیب‌های موجود» و «اجراهای توام با مشکلات اخلاقی»، تا زمان «تعیین چارچوبی» برای برگزاری کنسرتها در شورای فرهنگ عمومی استان،فعلا کنسرت‌ها برگزار نشوند.
بنا بود روز جمعه کنسرت سالار عقیلی در سبزوار برگزار شود اما این کنسرت با حکم دادستان این شهر لغو شد. محمد علی‌آبادی، رییس اداره ارشاد سبزوار، از دادستانی خواسته تا دلایل لغو این کنسرت را اعلام کند.
با این حال دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت که موضوع عدم برگزاری کنسرت‌ تا تصمیم گیری در شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی، به دستگاه‌های مربوطه از جمله اداره کل ارشاد و ادارات ارشاد شهرستان‌ها اعلام و از آنها خواسته شده تا از صدور مجوز و فروش بلیت برای کنسرتها خودداری کنند.
وی اضافه کرد:« اما متاسفانه برخی دستگاه‌ها به هر دلیلی که خودشان می‌دانند ممنوعیت در اجرای کنسرت‌ها را رعایت نمی‌کنند و با فروش بلیت و اخذ پول از مردم توقعی را برای آن‌ها ایجاد می‌کنند.»
پخش تصاویر از گفتگو از رسانه ملی در حالی که تصویر واضحی از اعدامی ها در پس زمینه قابل مشاهده بود، واکنش هایی در بین کاربران ایرانی فضای مجازی ایجاد کرده است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »