جامعه روحانیت مبارز از هاشمی رفسنجانی حمایت کرد

زیتون- با وجود اینکه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نام اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، را در فهرست خود برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری قرار نداده بود، جامعه روحانیت مبارز از هاشمی‌رفسنجانی حمایت کرد.

جامعهٔ_روحانیت_مبارز

ایسنا روز یکشنبه ۲۵ بهمن، اعلام کرد که فهرست جامعه روحانیت مبارز در انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای حوزه انتخابیه تهران منتشر شده‌است. به جز نام اکبر هاشمی رفسنجانی، دیگر اعضای دو فهرست جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مشترکند و در فهرست جامعه مدرسین به جای نام آقای هاشمی رفسنجانی، نام علی مؤمن قرار دارد. حسن روحانی، محمد یزدی احمد جنتی، محمدعلی موحدی کرمانی، محمدتقی مصباح یزدی، محمدرضا مدرسی و غلامرضا مصباحی مقدم از جمله دیگر اعضای این فهرست هستند. یک روز پیش از انتشار فهرست جامعه روحانیت مبارز، حسین ابراهیمی، عضو این گروه گفته بود که نام اکبر هاشمی رفسنجانی «در حال حاضر» در فهرست جامعه روحانیت مبارز قرار ندارد و «تقریباً به سمت حذف شدن می‌رود». محمدرضا مصباحی مقدم، سخنگوی این گروه، روز یک‌شنبه ۱۸ بهمن، اعلام کرده بود که جامعه روحانیت مبارز با حضور اکبر هاشمی رفسنجانی در فهرست خود برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری «موافقت» کرده، اما جامعه مدرسین حوزه علمیه قم «با این امر مخالف است». به گفته مصباحی مقدم، پیش از اختلاف نظر این دو گروه دربارهٔ حمایت از هاشمی رفسنجانی، قرار بوده دو گروه در کل کشور فهرست مشترک داشته باشند. جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نام  هاشمی رفسنجانی را در فهرست مورد حمایت خود در انتخابات مجلس خبرگان رهبری قرار نداده‌است. در همین حال در فهرست مورد حمایت هاشمی رفسنجانی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از نام احمد جنتی، محمد یزدی، محمدرضا مدرسی یزدی، سه عضو شورای نگهبان که در فهرست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حضور دارند، نشانی نیست. در این فهرست که روز جمعه منتشر شده‌است اما نام محمدعلی موحدی کرمانی، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز، به چشم می‌خورد.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »