مجوز انتشار یالثارات را از جایی مافوق هیات نظارت بر مطبوعات داریم

زیتون– مدیر مسئول نشریه یالثارات حسین، درباره انتشار مجدد این نشریه با وجود مخالفت هیات نظارت بر مطبوعات، گفت: «برای انتشارات یاالثارات مجوز قضایی انتشار موقت داریم و این مجوز از دادگاهی است که مافوق نهادی مثل هیات نظارت بر مطبوعات است.»
عبدالحمید محتشم، دبیرکل انصار حزب الله و مدیر مسئول این هفته نامه، در گفتگوی با سایت جمهوریت تاکید کرد که در مورد شماره اخیر یالثارات هیات نظارت بر مطبوعات جلسه ای تشکیل نداده است و فقط پرونده قبلی مربوط به دی ماه سال گذشته را مجدد با دادگاه رسانه فرستاده است.
مدیر مسئول هفته نامه یالثارات افزود: «دی ماه سال گذشته هیات نظارت حکم لغو مجوز داد و پرونده برای بررسی بیشتر به دادگاه فرستاده شده است تا ادعای ارشاد در جلسه حضوری دادگاه بررسی شود، در همان زمان به ما مجوز موقت داده شده و تا زمان تشکیل دادگاه ما برای انتشار مجوز قضایی داریم.»
به گفته محتشم از هیچ نهاد قضایی در مورد شکایت هنرپیشگان و سینماگران به مدیران این هفته نامه، اطلاعی داده نشده است.
مدیرمسئول نشریه یالثارات همچنین مدعی شد «ما استقبال می کنیم این افراد حرف حسابی اگر دارند به دور از حواشی رسانه ای به ما بزنند و ما نیز پاسخگو خواهیم بود.»
این هفته نامه اما در شماره جدید خود نیز توهین به هنرمندان را ادامه داده است. یالثارات در این شماره شهاب حسینی را داعشی خواند.
یالثارات در مطلبی با عنوان «هنر دوگانه سوزی؟!» به قلم ایمان احمدی، شهاب حسینی را دوگانه سوز و در پی مراحل اداری سفر به آمریکا دانست و انتقادهای هفته گذشته شهاب حسینی به یالثارات را به دلیل آن دانست که «امور اداری دوگانه سوز شدن او سریع‌تر انجام دهد.» همچنین این یادداشت او را به خاطر دریافت بودجه فیلم فروشنده از دختر امیر قطر، پیشاپش عضوی از داعش دانسته است.
شهاب حسینی، برنده طلای بهترین بازیگر مرد در آخرین فستیوال فیلم کن، پیشتر از نویسندگان یالثارات خواسته بود تا قلم ها را زمین بگذارند و به داعش بپیوندند زیرا که دست آنها لایق حرمت قلم نیست. Co6cPusXgAEM6Oa
نویسنده این یادداشت در مورد فیلم فروشنده، برنده نخل طلای فیلم نامه فستیوال فیلم کن نیز نوشت: فیلم فروشنده در واقع سفارش حامی داعش است که به مرد ایرانی می‌آموزد اگر به همسرت تجاوز کردند باید اول از همسرت اجازه بگیری بعد توی گوش متجاوز بزنی! طبیعی است که دختر امیر قطر از حامیان مهم داعش از ساخت فیلم ایرانی، با چنین مضمونی به شدت حمایت می‌کند و جناب شهاب حسینی خبر ندارد بخشی از دستمزدی که بابت ضور در این فیلم دریافت کرده را به صورت مستقیم (نه غیر مستقیم) حامیان داعش تقدیم ایشان کرده ا‌ند. یالثارات و نویسندگانش در دفتری دورافتاده در شهر مذهبی ری دارند نون و ماستشان را می‌خورند و پول هم دختر امیر قطر که هیچ، از هیچ نهاد قدرتی قرانی دریافت نمی‌کنند.
شاید به دلیل همین واکنش های دست اندرکاران یالثارات است که سیروس الوند، کارگردان سینما، امروز به ایلنا گفت: «چون زندگی و زن و بچه ام را دوست دارم ترجیح می دهم با چنین جریانی در مطبوعات درنیفتم.»
او در پاسخ به سوال این خبرگزاری در مورد توهین مجدد این هفته نامه از ترس از این جریان در مطبوعات سخن گفته بود.
سخنگوی وزارت ارشاد در واکنش به انتشار مجدد این هفته نامه گفت که پس از صدور حکم توقیف هیئت نظارت، این قوه قضاییه است که باید در مقابل قانون شکنی یالثارات را بگیرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »