زیتون- غلامحسین محسنی اژه‌ای٬ سخنگوی قوه قضاییه اظهارات حسن روحانی درباره نقش یکی از نهادها در قاچاق کالا را «مبهم و کلی» خواند که در صورت مشوش کردن اذهان عمومی «جرم» محسوب می‌شود.

556111_445

«عصر ایران» این بخش ازسخنان سخنگوی قوه قضاییه را چنین منتشر کرد«اگر سخنی از ناحیه هر مسئول به خصوص رئیس جمهوری بصورت مبهم و کلی باشد صحیح و اخلاقی نیست و در مواردی که به تشویق اذهان عمومی بیانجامد جرم است. برای مبارزه با قاچاق کالا ستادی تشکیل شده و رئیس آن ستاد هم رئیس جمهور است و هر مسئولی چنانچه اطلاعاتی داشته باشد که دستگاه های زیر مجموعه اش جرم انجام داده باشند و اطلاع ندهد، خلاف قانون است.» هر چند وی در ادامه افزود:« مورد خاصی با این عنوان به دستگاه قضایی معرفی نشده است.»

حسن روحانی به تازگی گفته بود «شما وقتی می‌خواهید تولید کنید، یک دستگاه فاسدی که نمی‌خواهم نام ببرم که چگونه می‌تواند کالای قاچاق وارد کند، نمی‌گذارد کشور رشد کند. باید جلوی این فسادها را بگیریم.»
به نظر می‌رسد منظور روحانی٬ سپاه پاسداران باشد که محمود احمدی‌نژاد نیز پیش‌تر از این نیروی نظامی به عنوان «برادران قاچاقچی خودمان» نام برده بود.

بازگشت به صفحه اول