طرح جدید مترو برای دستفروشان: توزیع فرم برای ثبت‌نام

زیتون- مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران از ثبت نام دستفروشان مترو در راستای ساماندهی آنها خبرداد.
محمد احمدی بافنده گفت که «ساماندهی دستفروشان در مترو تهران قدم اول برای رفع معضل دستفروشی است» و افزود اجناس بی کیفیت و نامرغوب ارائه شده توسط دستفروشان در حال تبدیل شده به یک معضل فرهنگی است.
او دستفروشان مترو را به دو دسته نیازمندانی که برای امرار معاش به این حرفه روی آوردند و افرادی که دستفروشی را به عنوان شغل و برای کاسبی انتخاب کردند تقسیم کرد و توضیح داد که برای زنان و مردان دستفروش برنامه ای جداگانه ای وجود دارد. 5
به گفته او برای ساماندهی زنان دستفروش، با ستاد توانمندسازی زنان هماهنگی های لازم انجام شده است چرا که این ستاد اطلاعات کاملی از وضعیت و تعداد زنان بدسرپرست و بی سرپرست تهران دارد و می‌تواند به راحتی دستفروشان نیازمند را از غیر نیازمند که ساکن تهران نیز نیستند و دستفروشی را به عنوان شغل انتخاب کردند تمیز دهند.
مدیر متروی تهران در ادامه وعد داد: «اگر زنی که در مترو تهران دستفروشی می کند دارای حرفه و تخصص دیگری باشد اما به دلیل مشکلات مالی نتوانسته شغل بهتری انتخاب کند که با این روش به آنها کمک خواهد شد.»
از جمله طرح های شهرداری برای ساماندهی دستفروشان «غرفه هایی در ۱۰۲ ایستگاه مترو» است که در اختیار ستاد توانمندسازی بانوان قرار خواهد گرفت.
وی در مورد ساماندهی دستفروشان مرد نیز با اشاره به جلسه و انعقاد تفاهم نامه با شرکت ساماندهی مشاغل توضیح داد که براساس تفاهمات صورت گرفته، مردان در ۵۰ شب بازار و روز بازار ساماندهی خواهند شد.
احمدی بافنده با بیان اینکه در مرحله بعدی و پس از ساماندهی های صورت گرفته، با پلیس نیز تفاهم نامه ای امضاء خواهیم کرد تا در ساماندهی دستفروشان باقی مانده به مترو کمک کنند.
مدیر متروی تهران با کتمان هرگونه برنامه ای برای برخورد خشن با دستفروشان تاکید کرد شناسایی دستفروشان بر پایه خود اظهاری است و گفت که به زودی فرم هایی که شامل آدرس، مشخصات،حرفه و… است میان دستفروشان توزیع خواهد شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به ابهام و گنگی سخن بگوید. سربسته حرف نمی‌زند و حرف و

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی توسعه پایدار و موزون

ادامه »

مهدی نصیری چندی قبل در مصاحبه با برنامه شصت دقیقه بی‌بی‌سی فارسی گفت: «اپوزیسیون ایران اگر می‌خواهد موفق شود باید

ادامه »