دفن اجساد کودتاچیان ترکیه نزدیک پناهگاه حیوانات

زیتون- رییس جمهوری ترکیه دستور داد تا جنازه افسران و سربازان ارتش که در کودتای نافرجام این کشور کشته شدند، در کنار پناهگاه حیوانات ولگرد به خاک سپرده شوند.
بعد از کودتای نافرجام در ترکیه و کشته شدن تعدادی از نظامیان ارتش که در این حادثه دست داشتند، بن علی ییلدیریم گفته بود جنازه کسانی که در کودتا نقش داشته اند را در گورستانی ویژه خائنین دفن خواهند کرد.
به گفته مسوولان ترکیه ۲۴ تن از سربازان کودتاگر در جریان کودتا کشته شدند اما تنها یک تن از آنها به نام محمد کارا بکر در «آرامگاه خیانتکاران» دفن شده است. خبرگزاری ایسنا ضمن تایید این خبر نوشت که این سرباز یک مقام محلی را در جریان کودتای نافرجام کشته است و خانواده و نزدیکانش با تحویل جسدش مخالفت کردند. قبر او تنها تلی از خاک است که در کنارش سه قبر خالی دیگر قرار دارد.A civilian killed by Turkish soldiers lies on a ground Istanbul on July 16, 2016. At least 60 people were killed during an attempted military coup inTurkey overnight, a senior official said on Saturday. The number of military personnel detained now after the coup attempt has risen to 1,563. (Photo by Erhan Demirtas/NurPhoto via Getty Images) «آرامگاه خیانتکاران» تنها عبارتی مکتوب با حروف سفیدرنگ بر بنری سیاهرنگ و کاشته شده در زمین است که خارج از استانبول واقع شده است.
جسد سرباز ترک با آمبولانس و در سکوت به محل مورد نظر برده شده و با حضور تعداد اندکی به خاک سپرده شده است. کسی اجازه حضور بر سر خاک این سرباز را ندارد و رسانه‌ها نیز با همراهی مسوولان امنیتی می‌توانند به عکاسی و فیلم برداری بپردازند.
رسانه‌های ترکیه به نقل از شهردار استانبول اعلام کردند که فکر ایجاد «آرامگاه خائنان» طی جلسه شورای شهر مطرح شد. وی گفت آنهایی که به کشور خیانت می‌کنند نمی توانند با آرامش بیارمند.
هیئت دیانت ترکیه نیز بعد از کودتا، برگزاری مراسم و نمازگزاردن بر سربازان کشته شده در کودتا را ممنوع اعلام کرد و افزود که آنها قانون را زیر پا گذاشتند و لایق ترحم و نماز نیستند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مرز میان صداقت و خودفریبی، تحرّی حقیقت یا تحریف آن بسیار ظریف است؛ گاهی سیمای شخص به طور تصنعی تصویری را وارونه جلوه می‌دهد، و گاهی آهنگ سخن و به اصطلاح «لحن‌قول» او منافقانه حکایتی

ادامه »

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از اشغال یوگسلاوی توسط آلمان،

ادامه »

واکنش‌ها نسبت به بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر وضعیت بدی را پدیدار ساخته‌‌است. جمعی از بهترین‌های فوتبال

ادامه »