دفن اجساد کودتاچیان ترکیه نزدیک پناهگاه حیوانات

زیتون- رییس جمهوری ترکیه دستور داد تا جنازه افسران و سربازان ارتش که در کودتای نافرجام این کشور کشته شدند، در کنار پناهگاه حیوانات ولگرد به خاک سپرده شوند.
بعد از کودتای نافرجام در ترکیه و کشته شدن تعدادی از نظامیان ارتش که در این حادثه دست داشتند، بن علی ییلدیریم گفته بود جنازه کسانی که در کودتا نقش داشته اند را در گورستانی ویژه خائنین دفن خواهند کرد.
به گفته مسوولان ترکیه ۲۴ تن از سربازان کودتاگر در جریان کودتا کشته شدند اما تنها یک تن از آنها به نام محمد کارا بکر در «آرامگاه خیانتکاران» دفن شده است. خبرگزاری ایسنا ضمن تایید این خبر نوشت که این سرباز یک مقام محلی را در جریان کودتای نافرجام کشته است و خانواده و نزدیکانش با تحویل جسدش مخالفت کردند. قبر او تنها تلی از خاک است که در کنارش سه قبر خالی دیگر قرار دارد.A civilian killed by Turkish soldiers lies on a ground Istanbul on July 16, 2016. At least 60 people were killed during an attempted military coup inTurkey overnight, a senior official said on Saturday. The number of military personnel detained now after the coup attempt has risen to 1,563. (Photo by Erhan Demirtas/NurPhoto via Getty Images) «آرامگاه خیانتکاران» تنها عبارتی مکتوب با حروف سفیدرنگ بر بنری سیاهرنگ و کاشته شده در زمین است که خارج از استانبول واقع شده است.
جسد سرباز ترک با آمبولانس و در سکوت به محل مورد نظر برده شده و با حضور تعداد اندکی به خاک سپرده شده است. کسی اجازه حضور بر سر خاک این سرباز را ندارد و رسانه‌ها نیز با همراهی مسوولان امنیتی می‌توانند به عکاسی و فیلم برداری بپردازند.
رسانه‌های ترکیه به نقل از شهردار استانبول اعلام کردند که فکر ایجاد «آرامگاه خائنان» طی جلسه شورای شهر مطرح شد. وی گفت آنهایی که به کشور خیانت می‌کنند نمی توانند با آرامش بیارمند.
هیئت دیانت ترکیه نیز بعد از کودتا، برگزاری مراسم و نمازگزاردن بر سربازان کشته شده در کودتا را ممنوع اعلام کرد و افزود که آنها قانون را زیر پا گذاشتند و لایق ترحم و نماز نیستند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ رویکرد بینامرزی، میان گفتمان‌های مختلف و متضاد ایرانی، نوعی سازش و

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری

ادامه »