مدیرعامل بانک ملت به دلیل جابه‌جایی هشتصد میلیارد تومان بازداشت شد

زیتون- دادستان عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد که موضوع پرونده بازداشت مدیرعامل سابق بانک ملت «جابه‌جایی هشتصد میلیارد تومان» است.
عباس جعفری دولت آبادی همچنین گفت که چهار نفر از متهمان این پرونده بازداشت شده‌اند و «چند متهم» نیز در خارج از کشور هستند.
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-04-18 05:54:36Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com به گفته دولت آبادی از وزیر اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی خواسته شده است تا درباره«نحوه اقدامات متهمان» گزارش بدهند. دادستان عمومی و انقلاب تهران به جزئیات بیشتری درباره این پرونده اشاره نکرده است.
نام علی رستگار،مدیر عامل سابق بانک ملت، در رسانه‌های اصولگرا به عنوان یکی از دریافت‌کنندگان حقوق‌های «نامتعارف» اعلام شده و او از سمت خود استعفا کرده بود.
با این حال مقامات قوه قضائیه و سپاه پاسداران اعلام کرده اند که او تنها به دلیل موضوع فیش‌های حقوقی بازداشت نشده است.
روز قبل نیز غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضاییه، گفته بود: «این پرونده مربوط به امور مالی است که برای مثال برای ۱۶ جلسه، ۱۲۵ هزار دلار حق جلسه گرفته‌اند که این می‌تواند مصداق دریافت غیرقانونی باشد.»
علی رستگار، مدیرعامل سابق بانک ملت و همچنین معاون بین‌الملل او توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده‌اند.
محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران، بازداشت‌شدگان را متهم کرد که عضو یک «شبکه فساد» اقتصادی بوده‌اند که به گفته او «برخی از سیاسیون» نیز در آن «حضور دارند.»
دادستان تهران شکل‌گیری و رسیدگی به چنین پرونده هایی را از مشکلات موجود برای مراجع قضایی خواند و از مراجع نظارتی از جمله بانک مرکزی خواست که با اتخاذ اقدامات پیشگیرانه، مانع تشکیل این گونه پرونده‌ها شود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جامعه ایران را می توان از نظر سیاسی به سه طیف مخالفان، موافقان و قشر خاکستری تقسیم کرد. باید گفت که مخالفان کسانی هستند که معتقدند جمهوری اسلامی اصلاح ناپذیر است و باید برود. موافقان

ادامه »

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در

ادامه »