زیتون- مدیر کل امور موزه‌ها و اموال منقول سازمان میراث فرهنگی، خبر از  سکونت غیرقانونی برخی افراد در کاخ موزه سعدآباد داد. 18
یحیی نقی‌زاده در ارتباط با محل اسکان غیرقانونی این افراد در کاخ موزه سعدآباد گفت که برخی از سالهای پیش به صورت کاملا غیر قانونی در بخش شمالی کاخ و قسمت‌های غیرتاریخی این مجموعه مستقر شده‌اند و زندگی می‌کنند.
به گفته این مدیر میراث فرهنگی پیشتر به این افراد اجازه اقامت داده شده بود، اما در حال حاضر مهلت اقامت آنها به پایان رسیده و باید این قسمت‌ها را تخلیه کنند، اما تعدادی از آنها مقاومت می‌کنند.
یحیی نقی زاده همچنین توضیح داد که ساکنان غیر قانونی این مجموعه کاخ موزه، عموماً نیروهای بازنشسته سازمان میراث فرهنگی و سپاه هستند که به دلیل وظایفی که پیش از این در کاخ موزه داشتند؛ در این بخش‌ها مستقر بوده‌اند و اکنون میراث فرهنگی و سپاه در تلاش است که پرونده حقوقی این مسئله به نتیجه برسد تا این افراد زمین‌های متعلق به کاخ موزه را ترک کنند.
رییس مجموعه کاخ موزه سعدآباد، محمدرضا کارگر، نیز در همین زمینه به ایلنا گفت که تعدادی خانواده بعد از انقلاب به شکلی محدود در اطراف کاخ موزه سعدآباد و در زمین‌های که متعلق به سعدآباد است، مستقر شده‌اند و زندگی می‌کنند.

 

بازگشت به صفحه اول