زیتون– عباسعلی کدخدایی، سخنگوی جدید شورای نگهبان در مورد تاثیر مباحث سیاسی و شخصی در رد صلاحیت افرادی همچون اکبر هاشمی رفسنجانی، مینو خالقی و حسن خمینی گفت «که در زمینه تصمیم شورای نگبهان در خصوص این افراد اطلاع‌رسانی خوبی انجام نشده است؛ من این موضوع را تایید می کنم اما در این بُعد که نظر شورای نگهبان کارشناسی نبوده موافق نیستم.» عباسعلی+کدخدایی
عباسعلی کدخدایی، به مناسبت انتخاب مجددش به سمت سخنگویی شورای نگهبان نشستی خبری برگزار کرد. او در این نشست در پاسخ به سوال ایلنا در مورد اعلام عمومی دلایل رد صلاحیت داوطلبان تاکید کرد که نظر شورای نگهبان براساس مستندات پرونده‌های افراد است.
به گفته او «به دلایلی امکان اعلام عمومی این مستندات وجود ندارد.» هرچند کدخدایی مدعی شد که در دوره پیشین عضویتش در شورای نگهبان سعی کرده بود دلایل را به خود افراد اعلام کند. هرچند که او «ضعف اطلاع‌رسانی را می‌پذیرد» اما تاکید می کند که در مورد تک تک افراد، شورای نگهبان کار کارشناسی صورت می دهد.
کدخدایی در مورد فعالیت سیاسی احمدی‌نژاد علی‌رغم برخی پرونده‌های قضایی وی و اینکه آیا صلاحیت او در صورت حضور در انتخابات تایید خواهد شد، نیز گفت که «از این پرونده‌ها قضایی ایشان بی‌اطلاعم» اما گمانه‌زنی در مورد اینکه شورای نگهبان چه تصمیمی می‌گیرد، زود است..

بازگشت به صفحه اول