روحانی: جریان حقوق‌های غیرمتعارف را به مردم می‌گویم

زیتون- حسن روحانی، رییس جمهوری ایران که در بین مردم کرمانشاه سخن می گفت، درباره پرونده حقوق‌های بالا گفت اگر در گوشه‌ای تخلفی بوده به این معنا نیست که «دزدی‌های سال‌های قبل» فراموش شود.
او در کرمانشاه هشدار داد که «اگر آقایانی هستند که می‌خواهند مسئله فیش‌ها را ادامه دهند تا دزدی‌های قبلی فراموش شود، مردم فراموش نمی‌کنند.» 160717100926_rouhani_kermanshah_624x351_epa_nocredit
رییس جمهور ایران تصریح کرد که در سال‌های گذشته تخلف‌هایی در تمام دستگاه‌های کشور انجام شده که «اختصاص به قوه مجریه ندارد و مربوط به همه دستگاه‌ها و همه نهادهای عمومی است.»
او وعده داد که «در یک مصاحبه مفصل به صورت صریح» به مردم خواهد گفت که تخلف‌ها در همه جا بوده، اما دستگاه‌های نظارتی به درستی به وظایفشان عمل نکرده‌اند.
روحانی همچنین وعده داد که «دولت قول می‌دهد مسأله حقوق‌های نامتعارف را حل کند.» در عین حال دولت تخلفات سال‌های گذشته و مبارزه با فساد را به عنوان یک اصل اساسی از یاد نمی‌برد.
البته این سخنانی رییس جمهور با حاشیه‌هایی نیز همراه بود. در این دیدار مردم کرمانشاه با شعارهایی در اعتراض به رکود بیکاری و حقوق‌های نجومی برای لحظاتی سخنرانی رییس جمهور را قطع کرد.
روحانی نیز در واکنش به شعارهای اعتراضی مردم اعلام کرد: «خب… گوش نمی‌کنید و مدام شعار می‌دهید. با این شعارها که مشکلات حل نمی‌شود. با شعر که مسائل برطرف نمی‌شود.»
علاوه بر این مردم کرمانشاه، به نوشته فارس، با در دست داشتن پلاکاردهایی به عدم تحقق وعده‌های ۱۰۰ روزه رییس جمهور برای حل مشکلات اقتصادی اعتراض کردند و اعلام کردند «با فسادهای درون دولت برخورد کنید.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »