توسط متهمان پرونده اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی

ضرب و شتم سعید رضوی فقیه

زیتون- سعید رضوی فقیه، زندانی سیاسی محبوس در بند هفت زندان اوین، از سوی برخی متهمان پرونده اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

بر اساس خبری که «کلمه» منتشر کرد، اعتراض سعید رضوی فقیه به برخی زندانیان مرتبط با اختلاس سه هزار میلیاردی که با تحریک عواملی در زندان و به بهانه دهه فجر شعار “مرگ بر ضد ولایت فقیه” و “مرگ بر فتنه‌گر” سر می دادند، باعث حمله آنها به وی شد.

رضوی فقیه و چند زندانی سیاسی دیگر که مورد ضرب و شتم قرار گرفته بودند، پس از این ماجرا به بهداری زندان منتقل شده اند.

او از چند روز قبل در اعتراض به اجرا شدن آیین‌نامه زندان در خصوص تفکیک و همچنین رسیدگی نشدن به شکایت‌‌هایش از ماموران زندان و بلاتکلیفی پرونده‌اش، اقدام به اعتصاب غذا کرده است.

n00034235-b

در آذرماه امسال نیز رضوی فقیه و سعید مدنی در زندان رجایی شهر از سوی دو زندانی شرور با چاقو مورد حمله قرار گرفتند. حادثه ای که پس از اعتراض و اعتصاب پنج روزه آنها به انتقال آن دو زندانی شرور از سالن ۱۲ بند ۴ زندان رجایی‌شهر منتهی شد. سعید مدنی و سعید رضوی فقیه نیز چندی بعد به زندان اوین منتقل شد.

سعید رضوی فقیه که در بهار امسال محکومیت یک ساله اش به پایان رسیده بود و پنج ماه به طور غیرقانونی در زندان بود، در شهریورماه گذشته به سه سال و نیم حبس دیگر محکوم شد: دو سال برای توهین به رهبری، یک سال تبلیغ علیه نظام و شش ماه برای توهین به خبرگان!

این عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، پس از سرکوب های انتخابات در سال ۸۸ به دلیل سخنرانی در یک نشست در همدان به اتهام جرایم امنیتی، از سوی دادگاه انقلاب تهران به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.او که به خارج از کشور رفته بود، در اسفند ۱۳۹۲ پس از بازگشت به ایران، برای گذراندن یک سال محکومیت به زندان رجایی شهر منتقل شد. سعید رضوی فقیه تاکنون چند بار برای بهره‌مندی از خدمات درمانی اعتصاب غذا کرده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

توسط متهمان پرونده اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده» است. ایشان این پایان‌نامه را به «مردم نقده و خواستشان برای زندگی به یاد سید

ادامه »

هفتهٔ گذشته با همین رسانهٔ زیتون که همیشه “خون ژینا” را همراه بوده، گفت‌و‌گویی داشتم ، و از مهم‌ترین گزارهٔ آن بسیار استقبال شد:

ادامه »

جامعه‌ ایران شکل گیری یک جنبش انقلابی را تجربه می‌کند که نتیجه مطلوب آن گذار از جمهوری اسلامی با کمترین

ادامه »