برای دومین بار در تاریخ انگلیس یک زن از حزب محافظه کار نخست وزیر شد

ترزا می، ساکن جدید خانه شماره ده لندن

زیتون- در میانه شرایطی که بعضی می‌گویند بحرانی‌ترین اوضاع بریتانیا بعد از جنگ داخلی در این کشور حدود ۴۰۰ سال پیش است، ترزا می در آستانه به دست گرفتن رهبری حزب محافظه‌کار و تصدی مقام نخست وزیری قرار دارد. 160701121851_theresa_may_512x288_epa_nocredit
دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، که بعد از رای به خروج این کشور از اتحادیه اروپا گفته بود کناره‌گیری می‌کند، اعلام کرد که بریتانیا از دو روز دیگر (چهارشنبه) نخست وزیر جدیدی خواهد داشت؛ ترزا می، وزیر کشور دولت کامرون.
دیوید کامرون امروز خبر داد که روز چهارشنبه بعد از جلسه پارلمان برای تقدیم استعفای خود به ملکه، به کاخ باکینگهام خواهد رفت.
به این ترتیب ترزا می، وزیر کشور فعلی و تنها نامزد رهبری حزب محافظه‌کار، از روز چهارشنبه رهبر حزب حاکم محافظه‌کار و به تبع آن نخست وزیر بریتانیا خواهد شد.
پیشتر آندره‌آ لدسام، تنها رقیب باقی‌مانده ترزا می از رقابت برای رهبری حزب حاکم محافظه کار بریتانیا کناره‌گیری کرده بود.
ترزا می پیش از همه‌پرسی اخیر از حامیان باقی ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا بود، اما بنا بر گزارش بی بی سی فارسی پس از رأی گیری گفت که همه باید به نتیجه آن احترام بگذارند و قول داد که به عنوان نخست وزیر، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را عملی کند.
او قول داده که در مذاکره با رهبران اتحادیه اروپا، برای به دست آوردن بهترین توافق برای حفظ منافع بریتانیا پس از خروج از اتحادیه تلاش کند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

برای دومین بار در تاریخ انگلیس یک زن از حزب محافظه کار نخست وزیر شد

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »