تعرض شهرداری به حریم دانشگاه هنر

???? اعتراض دانشجویان، سکوت وزیر

تعرض شهرداری به حریم دانشگاه هنر

زیتون- تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه هنر(پردیس باغ ملی) در اعتراض به دست اندازی شهرداری منطقه ۱۲ تهران به حریم این واحد دانشگاهی ظهر امروز برگزار شد.
به گزارش «زیتون» دربیانیه پایانی این تجمع که چند صد نفر از دانشجویان این دانشگاه در آن حضور داشتند، با مرور سابقه تجاوز شهرداری تهران به حریم این دانشگاه در سال های گذشته، به سکوت فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در برابر این حرکت اعتراض شده است. photo_2016-07-10_20-08-16
اختلاف ها میان مسئولان منطقه ۱۲ شهرداری تهران و دانشگاه هنر(پردیس باغ ملی) واقع در خیابان سرهنگ سخایی این شهر، از روز سه شنبه هفته گذشته آغاز شد؛ زمانی که مسئولان این واحد دانشگاهی برای انجام عملیات لوله کشی اقدام به برداشتن بخش هایی از دیوار ضلع غربی آن واقع در خیابان ارتش کردند؛ حرکتی که با دخالت ماموران شهرداری و درگیری آنها با کارمندان دانشگاه نیز منجر شد.
مسئولان شهرداری معتتقدند از آن جا که پردیس باغ ملی دانشگاه هنر در مجموعه تاریخی میدان مشق تهران واقع شده، هر گونه ساخت و ساز در آن نیز باید با کسب مجوز از سازمان میراث فرهنگی و شهرداری صورت گیرد. این در حالی است که مسئولان و دانشجویان این واحد دانشگاهی تاکید می کنند محوطه مورد مناقشه بر اساس اسناد ثبت شده در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اختیار دانشگاه هنر است و ساخت و ساز در آن به هیچ مجوزی از سوی نهادهای خارج از دانشگاه نیازمند نیست.
اختلافی که به گفته دانشجویان، ورود شبانه و غیر قانونی ماموران شهرداری به داخل محوطه دانشگاه در نیمه شب سه شنبه و ضرب و شتم کارگران حاضر در محل ساخت و ساز و حتی کارکنان واحد حراست آن را نیز به همراه داشته است. همین اتفاق ها بود که به سرعت، اعتراض گسترده فعالان فضای مجازی به حرکات غیر قانونی و خشونت آمیز ماموران شهرداری منطقه ۱۲ را به همراه داشت. photo_2016-07-10_20-08-09
در طول هفتته گذشته فعالان فضای مجازی با هشتگ هایی مثل #دانشگاه_حریم_دارد و #تجاوز_به_حریم_دانشگاه، در توئیتر، فیسبوک و اینستاگرام به ضرب و شتم کارکنان دانشگاه از سوی ماموران شهرداری واکنش دادند. این نخستین بار نیست که ماموران در بخش های مختلف شهرداری تهران، با برخوردهای غیر اخلاقی و خشونت آمیز، موجب خشم شهروندان می شوند.
یکی از دانشجویان دانشگاه هنر در گفتگو با زیتون، تصریح کرده « شهرداری تهران با بهره گیری از اراذل و اوباش به عنوان کارمندان خود، تلاش می کند با زور و وحشت آفرینی از منافع خود دفاع کند.» او ادامه می دهد که :« ظاهراً برای آقای قالیباف، دانشجو، کارگر، زن و مرد هیچ اهمیتی ندارد و تنها منافع سازمان تحت مدیریتش است که مهم است.»
در بیانیه پایانی تجمع اعتراضی امروز دانشجویان دانشگاه هنر نیز با اشاره به سابقه تجاوز شهرداری تهران در سال ۹۱ به همین مجتمع دانشگاهی، از محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خواسته شده با شکستن سکوت خود در این زمینه از حق دانشجویان دفاع کند.
عملکرد محمد فرهادی که به عنوان جانشین رضا فرجی دانا بر کرسی وزارت علوم دولت حسن روحانی نشسته در ماه های اخیر انتقادهایی را در پی داشته است. به اعتقاد حامیان حسن روحانی، وزیر علوم با سکوت در زمینه های متعدد از جمله ماجرای بورسیه های غیر قانونی دولت محمود احمدی نژاد، تلاش می کند رضایت اصولگرایان را فراهم کند.
photo_2016-07-10_20-08-34

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

تعرض شهرداری به حریم دانشگاه هنر

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه ایرانی آن را پی گرفته اند. اما این مبارزات تا کنون، با وجود دو انقلاب

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق و ثانیه ها گره

ادامه »

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند

ادامه »