آستان قدس، بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان‌ امام باید مالیات بدهند

زیتون-  محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس، خبر داد که آستان قدس رضوی و آن دسته از مؤسسه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاداجرایی فرمان امام(ره) و سایر دستگاه‌های اجرایی که تا زمان تصویب این قانون مالیات پرداخت نکرده‌اند، به استثنای مواردی که اذن ولی‌فقیه وجود دارد، موظف به پرداخت مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده هستند. محمود+صادقی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس با اشاره تنگناهای مالی وزارت آموزش و پرورش و فشاری که ازسوی معلمان به این وزارتخانه وارد می‌کنند، در گفتگوی با ایلنا اضافه کرد که منابع حاصله از دریافت این مالیات‌ها، باید صرفاً جهت توسعه عدالت آموزشی در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد تا براساس آیین نامه‌ای که به این منظور تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، هزینه شود.
او همچنین در واکنش به سوالی درباره علت عدم اجرای ماده ۷۸ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، یادآور شد: در این مورد، وزارت امور اقتصادی و دارایی و به‌ویژه سازمان امور مالیاتی باید پاسخگو باشند.
عضو هیات رییسه فراکسیون امید در مجلس خاطرنشان کرد باید ببینیم باتوجه به اینکه مهلت اظهارنامه‌های مالیاتی آخر تیرماه تعیین شده است، آیا دستگاه‌های مذکور در قانون به تکلیف خود عمل کرده‌اند یا مانند سال گذشته از اجرای تکلیف قانونی خود استنکاف ورزیده‌اند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس با بیان این‌که در هفته آینده این موضوع را در کمیسیون پیگیری خواهدکرد، یادآور شد که اولاً باید مشخص شود آیا سازمان امور مالیاتی آیین‌نامه مورد اشاره در قانون را تصویب کرده‌اند یا خیر و ثانیاً درصورت تصویب آیین‌نامه، چرا این قانون در سال ۹۴ به اجرا درنیامده است.
عضو هیات رئیسه فراکسیون امید در مجلس همچنین با انتقاد از برخورد منفعلانه دولت در این رابطه، گفت که دولت باید توضیح دهد که چه مانع یا مشکلی در راه اجرای این قانون وجود دارد. انتظار مجلس این است که دولت با اقتدار و جسارت در راستای دریافت مالیات از آستان قدس رضوی و دیگر دستگاه‌های یادشده در قانون اقدام کند که متاسفانه تاکنون این انتظار برآورده نشده است.
صادقی در نهایت گفت که «از آقای رئیسی تولیت جدید آستان قدس رضوی نیز انتظار می‌رود، این تکلیف قانونی را که قطعاً مورد رضایت حضرت ثامن‌الحجج امام رضا علیه‌السلام خواهد بود، مورد اهتمام قرار دهند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »