آستان قدس، بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان‌ امام باید مالیات بدهند

زیتون-  محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس، خبر داد که آستان قدس رضوی و آن دسته از مؤسسه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاداجرایی فرمان امام(ره) و سایر دستگاه‌های اجرایی که تا زمان تصویب این قانون مالیات پرداخت نکرده‌اند، به استثنای مواردی که اذن ولی‌فقیه وجود دارد، موظف به پرداخت مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده هستند. محمود+صادقی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس با اشاره تنگناهای مالی وزارت آموزش و پرورش و فشاری که ازسوی معلمان به این وزارتخانه وارد می‌کنند، در گفتگوی با ایلنا اضافه کرد که منابع حاصله از دریافت این مالیات‌ها، باید صرفاً جهت توسعه عدالت آموزشی در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد تا براساس آیین نامه‌ای که به این منظور تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، هزینه شود.
او همچنین در واکنش به سوالی درباره علت عدم اجرای ماده ۷۸ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، یادآور شد: در این مورد، وزارت امور اقتصادی و دارایی و به‌ویژه سازمان امور مالیاتی باید پاسخگو باشند.
عضو هیات رییسه فراکسیون امید در مجلس خاطرنشان کرد باید ببینیم باتوجه به اینکه مهلت اظهارنامه‌های مالیاتی آخر تیرماه تعیین شده است، آیا دستگاه‌های مذکور در قانون به تکلیف خود عمل کرده‌اند یا مانند سال گذشته از اجرای تکلیف قانونی خود استنکاف ورزیده‌اند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس با بیان این‌که در هفته آینده این موضوع را در کمیسیون پیگیری خواهدکرد، یادآور شد که اولاً باید مشخص شود آیا سازمان امور مالیاتی آیین‌نامه مورد اشاره در قانون را تصویب کرده‌اند یا خیر و ثانیاً درصورت تصویب آیین‌نامه، چرا این قانون در سال ۹۴ به اجرا درنیامده است.
عضو هیات رئیسه فراکسیون امید در مجلس همچنین با انتقاد از برخورد منفعلانه دولت در این رابطه، گفت که دولت باید توضیح دهد که چه مانع یا مشکلی در راه اجرای این قانون وجود دارد. انتظار مجلس این است که دولت با اقتدار و جسارت در راستای دریافت مالیات از آستان قدس رضوی و دیگر دستگاه‌های یادشده در قانون اقدام کند که متاسفانه تاکنون این انتظار برآورده نشده است.
صادقی در نهایت گفت که «از آقای رئیسی تولیت جدید آستان قدس رضوی نیز انتظار می‌رود، این تکلیف قانونی را که قطعاً مورد رضایت حضرت ثامن‌الحجج امام رضا علیه‌السلام خواهد بود، مورد اهتمام قرار دهند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »