مخالفت وزیرکشور با اقامه نماز عید فطر در مسجد صالحیه اهل سنت

زیتون- اجازه اقامه نماز عید فطر در برخی از مساجد از جمله مسجد تهران پارس و نمازخانه صالحیه، برای اهل سنت، تا کنون صادر نشده است.
محمد صادقی، عضو هیات‌ رییسه فراکسیون امید در مجلس دهم،ضمن اعلام این خبر از تعطیلی فعالیت‌های نمارخانه صالحیه اهل سنت در اسلام‌شهر انتقاد کرد. namaz_vahdat_2
به گفته او در جریان نشست علنی امروز مجلس، به‌ اتفاق ۱۹ نفر از نمایندگان مجلس با استناد به اصل ۱۲ قانون اساسی به وزیر کشور تذکر کتبی دادند؛ تذکری که به دلیل فرصت اندک و تعداد زیاد تذکرهای کتبی، قرائت نشد.
به گفته صادقی این دست رفتارها باتوجه به تحرکات فرقه‌گرایانه در منطقه با امنیت ملی نیز در تضاد و تغایر است.
این نماینده مجلس دهم با بیان این‌که اکثر امضاکنندگان این تذکر کتبی از اعضای فراکسیون امید هستند، نام آنان را در اختیار ایلنا گذاشت: علی مطهری، محمدجواد فتحی، سید فرید موسوی، مصطفی کواکبیان، علیرضا رحیمی، محمدعلی وکیلی،‌ قاسم میرزایی، عبدالرضا هاشم‌زایی، ابوالفضل سروش، جلیل رحیمی و  سهیلا جلودارزاده از جمله امضاکنندگان این تذکر کتبی هستند.
به گزارش «زیتون» پیشتر علی مطهری، یکی از امضا کنندگان این تذکر کتبی، در نماز جماعت اهل سنت شرکت کرده بود. برخی از چهره های اصول گرا، از جمله حمید رسایی، نسبت به شرکت مطهری در این نماز  واکنش نشان داده این عمل را تقبیح کردند.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب