چند انفجار شهرهای قطیف و مدینه را لرزاند

سه حمله تروریستی در یک روز در عربستان

زیتون- انفجار چند بمب در غروب روز دوشنبه ۱۴ تیرماه شهر شیعه‌نشین قطیف در شرق عربستان را به لرزه در آورد و یک بمبگذار انتحاری نیز وسیله انفجاری خود را در نزدیکی یک مرکز امنیتی مسجدالنبی در شهر مدینه منفجر کرد.
انفجار یک خودرو بمبگذاری شده و یک عامل انتحاری٬ شهر قطیف را هنگام افطار ساکنان شهر به لرزه در آورد. شاهدان عینی به رویترز گفته‌اند که اجزاء پراکنده شده بدن انسان در نزدیکی محل انفجار را دیده‌اند. Untitled
اکثریت مردم شهر قطیف در شرق عربستان را شیعیان تشکیل می‌دهند.
هنوز هیچ گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است ولی رادیو فردا نوشت که در گذشته گروه حکومت اسلامی (داعش) چندین حمله را علیه شیعیان این شهر انجام داده بود.
از سوی دیگر تلویزیون العربیه گزارش داده که چند بمبگذار انتحاری وسیله‌های انفجاری خود را در نزدیکی یک مرکز امنیتی مسجدالنبی در شهر مدینه، دومین شهر مقدس مسلمانان جهان، منفجر کرده است.
تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی ستونی از دود را در نزدیکی این مسجد نشان می‌دهد. آسوشیتدپرس خبر داد که آمار اولیه حاکی است که در این بمبگذاری‌ها، سه بمبگذار و دو مامور امنیتی کشته شده‌اند.
صبح امروز نیز حمله‌ای انتحاری در نزدیکی ساختمان کنسولگری آمریکا، در جده رخ داد. وب‌سایت خبری عکاظ دراین مورد نوشت فرد مهاجم در جریان حمله کشته شده‌است، اما گزارشی از کشته شدن فرد دیگری منتشر نشده‌است.عربستان سعودی می‌گوید دو نفر از نیروهای پلیس دیپلماتیک زخمی شده اند و رویترز به نقل از وزارت خارجه آمریکا گزارش داده است که همه کارکنان کنسولگری سالم و در امنیت هستند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

چند انفجار شهرهای قطیف و مدینه را لرزاند

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »