علیه احمدی‌نژاد حکم صادر شده اما اجرا نمی‌شود

زیتون- محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس خبر داد که دیوان محاسبات درباره سه پرونده محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری سابق ایران، «رای صادر کرده اما این حکم‌ها اجرا نمی‌شود.»
به گفته او «پرونده‌های زیادی» درباره مفاسد اقتصادی در دولت سابق تشکیل شد که «رسیدگی نشدند»، از جمله در دیوان محاسبات «تعداد زیادی» پرونده تشکیل و «رای هم صادر شده است اما اجرا نمی‌شود.» mahmoud-ahmadinezhad-sahar-ghoreyshi
محمود صادقی که با روزنامه اعتماد گفتگو می کرد تاکید کرد که مستشاران و دادستان دیوان محاسبات تا «حد زیادی» به وظایف خودشان عمل کرده‌اند اما اجرای رای «با مشکل مواجه» شده است.
این نماینده مجلس به جزئیات رای‌های صادر شده در دیوان محاسبات درباره آقای احمدی‌نژاد اشاره‌ای نکرده است.
دیوان محاسبات نهاد نظارتی وابسته به مجلس است که بر چگونگی مصرف بودجه در دستگاه‌های دولتی نظارت می‌کند. رییس و دادستان دیوان محاسبات با رای نمایندگان مجلس انتخاب می‌شوند.
دادسرای دیوان محاسبات می‌تواند درباره پرونده‌هایی که مربوط به نحوه هزینه‌کرد بودجه در دستگاه‌های دولتی است، حکم صادر کند و این حکم‌ها پس از طی مراحل تجدیدنظر و دستور دادستان دیوان محاسبات قابل اجرا است.
پرونده محمود احمدی‌نژاد در دادگاه کیفری استان تهران نیز از چند سال گذشته همچنان مفتوح است و روزنامه شرق پیش از این از وجود «۲۳ شکایت از محمود احمدی‌نژاد در قوه قضائیه»، از جمله شکایت‌های مجلس، خبر داده بود.
در همین حال غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه روز یکشنبه ۱۳ تیر گفته بود که پرونده رییس جمهوری سابق «به فراموشی سپرده نشده است» و دادگاه برای جمع آوری مستندات نیاز به فرصت دارد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. ایران از ناحیه امام زمان تیول مقام معظم رهبری است و لابد معظم له صلاح نمیدانند یکی از نوکران تنبیه شود !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »