تذکر شورای نظارت بر صدا و سیما در مورد قطع سخنرانی روحانی

زیتون- در جلسه شورای نظارت بر رادیو تلویزیون دولتی ایران در ۲۱ بهمن ماه، قرار شد این شورا در مورد هماهنگی بیشتر در مورد «پخش سخنان مقام‌های ارشد نظام»، «تذکر لازم» را به صدا و سیما بدهد.

«ایسنا» نوشته است که در جلسه «فوق‌العاده» روز چهارشنبه این شورا، وزیر کشور، که از نمایندگان دولت در شورای نظارت بر صدا و سیما است، در مورد قطع سخنان حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، گزارشی ارائه کرد.

D66BD84F-7A69-4A64-AB07-6B1698C2DA89_w640_r1_s_cx0_cy11_cw0

رئیس‌جمهوری ایران در مراسم اعطای نشان دولتی به محمد جواد ظریف، وزیر خارجه، حسین دهقان، وزیر دفاع، علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی و گروهی دیگر از مذاکره‌کنندگان ایران در مورد پرونده هسته‌ای، سخنرانی کرده بود. این سخنرانی به طور کامل از رادیو تلویزیون دولتی ایران پخش نشد. قطع سخنرانی حسن روحانی با اعتراضاتی روبه‌رو شد و واکنش صدا و سیما را همراه داشت. یک روز پس از آن، روابط عمومی صدا و سیما گفت سخنان حسن روحانی به این دلیل به طور کامل پخش نشده است، چراکه او نامزد انتخابات مجلس خبرگان است. اما همان زمان روزنامه دولتی «ایران»، خبر داده بود بنا بر اعلام قبلی قرار بوده تمامی سخنرانی پخش شود، ولی صداو سیما از این کار خودداری کرده است. در خبر «ایسنا» آمده بود که در جلسه شورای نظارت بر صدا و سیما «مسایل اخیر پیش آمده این سازمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شده است که تصمیماتی «به ویژه» در مورد نظارت بر «وجهه عمومی سازمان» گرفته شود.»

جلسه فوق‌العاده روز گذشته به درخواست حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهوری ایران، برگزار شده بود. آقای آشنا در پی گزارش‌ها در خصوص تعلیق دو تن از کارکنان «پرس تی وی» به اتهام آزار و اذیت جنسی یک مجری این شبکه و خروج مشاور رئیس صدا و سیما از کشور، خواستار تشکیل این جلسه شده بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در بازار کالا و خدمات هم جهش پیدا می‌کند؟ چنین پدیده‌ای ناشی

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری خوابیده است. دخترِ هشت

ادامه »

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری

ادامه »