پاپ: کلیسا باید از همجنسگرایان و همه کسانی که به حاشیه رانده شده اند، عذرخواهی کند

زیتون- پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان، گفت «کلیسای کاتولیک» به خاطر رفتارهایی که در گذشته با همجنسگرایان داشته است، باید از آنها عذرخواهی کند.
پاپ فرانسیس که در هواپیما و به هنگام بازگشت از سفر به ارمنستان سخن می گفت با اشاره به اینکه کلیسای کاتولیک حق قضاوت درباره همجنسگرایان را نداشته است افزود کلیسا باید به این گروه احترام بگذارد. 160627012048_pope_640x360_epa_nocredit
بی بی سی فارسی خبر داد که او این سخنان را در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اظهارات اخیر کاردینال آلمانی «رینهارد مارکس» در یک کنفرانس در دوبلین پس از تیراندازی اخیر در شهر اورلاندو آمریکا بیان کرد.
این کاردینال که از مشاوران پاپ است در آن کنفرانس گفته بود کلیسای کاتولیک باید به خاطر رفتاری که در گذشته با همجنسگرایان داشته و آنها را به حاشیه جامعه رانده، از آنها عذرخواهی کند.
پاپ در پاسخ به نظرش درباره صحبت های کاردینال مارکس گفت «من چه کسی هستم که بخواهم قضاوت کنم.»
رهبر کلیسای کاتولیک در ادامه توضیح داد که او آنچه را که کتاب سوال‌وجواب‌های دینی می گوید تکرار می کند «اینکه همجنسگرایان نباید مورد تبعیض قرار گیرند و باید محترم باشند.»
پاپ گفت کلیسای کاتولیک نه تنها از همجنسگرایان بلکه باید از تمامی کسانی که به حاشیه رانده شده اند از جمله فقرا و زنان و کودکانی که مورد بهره برداری قرار گرفته و استثمار شده اند، عذرخواهی کند.
پاپ پیشتر نیز سخنانی مشابه درباره همجنسگرایان گفته است اما این نخستین بار است که به صراحت خواهان عذرخواهی کلیسای کاتولیک از آنها می شود.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

2 پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب