مراسم یادبود سربازان کشته شده در برخی شهرها برگزار شد

زیتون- مراسم یادبود سربازان کشته شده در سانحه رانندگی «نی ریز» در برخی از شهر های ایران برگزار شد؛ هرچند در شهر هایی از جمله اصفهان با دخالت نیروهای انتظامی از برگزاری هرگونه تجمعی جلوگیری شد.
تهران٬ رشت، گرگان، قزوین، نی‌ریز و مشهد از جمله شهر‌هایی هستند که شاهد برگزاری این تجمع بوده‌اند. در گرگان مرکز استان «گلستان» هم قرار بود تجمع مشابهی برگزار شود که ماموران انتظامی مانع از برگزاری آن شدند. نیرو‌های امنیتی در اصفهان نیز مانع از برگزاری تجمع جوانان به منظور همدردی با خانواده‌های سربازان جان باخته شدند و اجازه ندادند آن‌ها به یاد قربانیان این حادثه شمع روشن کنند.
جمعی از کنشگران مدنی تصمیم گرفته بودند جمعه شب، به یاد سربازانی که طی دو حادثه رانندگی کشته شده اند، در میادین یا خیابان اصلی شهر شمع روشن کنند.
هفته گذشته در پی سقوط اتوبوس مسافربری به دره «نی‌ریز» در مسیر کرمان – شیراز گروهی از سربازان حامل این اتوبوس جان خود را از دست داده و تعدادی از آن‌ها نیز زخمی شدند.
شهروندان ایرانی تصاویری از مراسم شب گذشته را در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام منتشر کردند.

resized_598869_744 resized_598870_993 resized_598871_354 resized_598873_101 resized_598874_620resized_598881_946

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲. دانشگاه لایدن. کنفرانس انجمن ایران‌شناسی اروپا. در پنلی درباره‌ی ادبیات فارسی، عنوان سخنرانی خانم سایه اقتصادی‌نیا چنین بود: «بلاغت در خدمت سیاست» (به انگلیسی). سخنران در ابتدای سخن‌اش از رییس

ادامه »

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده» است. ایشان این پایان‌نامه

ادامه »

هفتهٔ گذشته با همین رسانهٔ زیتون که همیشه “خون ژینا” را همراه بوده، گفت‌و‌گویی داشتم ، و از مهم‌ترین گزارهٔ

ادامه »