سفیر ایران در سازمان ملل: داعش ممکن است در خراسان اعلام موجودیت کند

زیتون– غلامحسین دهقانی٬ سفیر ایران در سازمان ملل پس از کشته شدن رهبر طالبان در افغانستان، نسبت به ظهور «داعش» در این کشور هشدار داد.
بر اساس برخی گزارش ها ملااختر، رهبر طالبان، در راه بازگشت از ایران کشته شد؛ وزارت امور خارجه پاکستان تصویر گذرنامه ملااختر را با ویزای ایران منتشر کرده بود.
دهقانی گفت در صورتی که با گروه داعش «مقابله جدی» نشود، شرایط افغانستان «وخیم‌تر» خواهد شد.
او همچنین در ادامه سخنانش که توسط تسنیم منتشر شد، هشدار داد که استان خراسان، نهضت اسلامی ازبکستان و نهضت اسلامی ترکستان شرقی از جمله مناطق و جریان‌هایی هستند که داعش امکان دارد در میان آن‌ها اعلام موجودیت کند. photo_2016-05-23_05-47-21-300x194
جمهوری اسلامی از سال‌ها پیش نگران رشد نو توسعه گروه داعش در افغانستان و پاکستان است. سایت توقیف شده جهان نیوز مدعی شده بود حضور ملااختر در ایران به منظور مذاکرات مقامات جمهوری اسلامی با رهبران گروه‌های تندرو به منظور مقابله با داعش بوده است.
به نوشته این سایت ملا اختر منصور، رهبر طالبان افغانستان از جمله کسانی بود که در مذاکره با ایران در زمینه جلوگیری از گسترش داعش در افغانستان به توافق‌های مهمی رسیده بود که از سوی آمریکایی‌ها کشته شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

حواشی مربوط به ماهواره‌ی روسی «خیام» همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی، بسیاری از کاربران، دولت رئیسی را به خاطر این موضوع به سخره می‌گیرند. چرا که پرتاب ماهواره خیام با ماهواره‌بر سایوز از

ادامه »

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید

ادامه »