جهان نیوز مدعی شد

جزئیات توافقات ملا اختر منصور با مسئولان ایرانی

زیتون- وب سایت جهان نیوز، اخباری حاکی از حضور ملا اختر منصور در ایران و مذاکرات او با دولت ایران را منتشر کرد. به نوشته این وب سایت  وی تقریبا یک هفته قبل از کشته شدن، به مدت دو ماه در ایران حضور داشته و مذاکرات متنوعی با نهادها و دستگاه‌های مختلف انجام داده است.
از جمله توافقاتی که در ایران انجام شده این بوده که از پیوستن بدنه طالبان به داعش جلوگیری کند و تلاش نماید که طالبان همان هویت خودش را حفظ نماید.
وی توافق کرده بود که جلوی گسترش داعش به ویژه در مرزهای شمالی افغانستان و مرز افغانستان-تاجیکستان را بگیرد و مذاکرات مفیدی نیز در این باره با مسئولان ایرانی صورت پذیرفته بود.
11389FD1-9DCC-4D17-87F9-3EA98F959498_w640_r1_s_cx0_cy19_cw0 قاچاق مواد مخدر یکی دیگر از حوزه های مورد توافق رهبر طالبان با ایران بوده که در این باره نیز به نتایج خوبی رسیده بودند اما روزی که وی کشته می شود، حدودا بیش از یک هفته بوده که از ایران به افغانستان بازگشته بود
ملامحمد اختر منصور یک چهره ضدآمریکایی بود و هیچگاه اجازه مذاکره طالبان با آمریکا، متحدین آمریکا و ناتو را در افغانستان نداده بود؛ برخی محافل بین المللی، این اتفاق را مهمترین ویژگی شخصی رهبر طالبان عنوان می کنند.
جهان نیوز همچنین مدعی شد درباره اینکه رهبر طالبان چگونه کشته شده و هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی چگونه توانسته او را مورد هدف قرار دهد، اطلاعات دقیقی در دست نیست اما قطعا این اقدام هیچ ارتباطی با جمهوری اسلامی ایران ندارد چراکه وی یک هفته پس از بازگشت از ایران کشته شده و ادعای برخی رسانه های غربی مبنی دخیل بودن ایران در کشته شدن ملامحمد اختر منصور بی اساس است.
اما بر اساس برخی شواهد و قرائن و از آنجا که وی رابطه خوبی با پاکستان نداشت و چهره نیمه مستقلی در افغانستان بود، می توان پیش بینی کرد که جریان وابسته‌ای در پاکستان در آی اس آی (سازمان اطلاعات نظامی پاکستان) گِرایِ او را به آمریکایی‌ها داده و از این طریق هواپیمای بدون سرنشین آمریکا نیز توانست رهبر طالبان را مورد هدف قرار دهد.
عملکرد پهپادهای بدون سرنشین بدون داشتن اطلاعات دقیق، ضعیف است و صرفا بر شناسایی دقیق سوژه و رصد آن می توانند آن را مورد هدف قرار دهند. آمریکایی‌ها نمونه های زیادی از این ترورها را طی سالیان گذشته در کشورهای مختلف جهان انجام داده اند و مخالفین خود را با همین روش از سر راه برداشته اند. یک نمونه از این ترورها مربوط به خودوری یکی از مخالفان آمریکا در یک کشور آفریقایی بود که با قرار دادن نشانه ای بر روی سقف ماشین سوژه، اقدام به هدف قرار دادن آنها نمودند.
مهمترین بخش مغفول مانده این گزارش مشخص نشدن طرف مذاکره کننده ایرانی با ملا اختر است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جهان نیوز مدعی شد

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »