رییس سازمان بازرسی: در رابطه با حقوق‌های میلیونی بزرگنمایی شد

زیتون– رییس سازمان بازرسی کل کشور توضیحاتی را پیرامون پرداخت های غیر متعارف به مدیران دولتی ارایه داد.
ناصر سراج با حضور در برنامه زنده تلویزیونی تیتر امشب شبکه خبر درباره پرداخت های چند ده میلیونی برای مدیران دولتی و ورود سازمان بازرسی به این موضوع گفت مسایلی که در رسانه ها مطرح شده مقداری سیاه نمایی شده است و به آن صورت که در رسانه ها مطرح شده نبوده است.
او در ادامه به دلایل صدور چنین فیش های حقوقی پرداخت و گفت که این پرداخت ها «تنها مربوط به زمان حاضر نیست»  و قبلا هم بوده است. هرچند به گفته او در دو دوره دولت های نهم و دهم ۹۶ درصد پرونده های مرتبط تبرئه می شدند، اما از سال ۹۲ به بعد ۶۸ درصد پرونده ها منجر به محکومیت شده اند.
رییس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه سخنانش در این برنامه که توسط ایسنا منتشر شده، به فیش حقوقی صفدر حسینی پرداخت. او در پاسخ به سوالی مبنی براینکه فیش هایی که برای صندوق توسعه ملی صادر شده بود به لحاظ قانونی آیا وجه داشته و یا تخلف بوده است، گفت:« این صندوق در رابطه با مسائل «قانون کار» بوده است؛ درزها و فرار قانونی بوده که از آن استفاده کرده و اقدام کرده اند.»
انتشار فیش حقوقی رییس صندوق توسعه ملی و مشخص شدن دریافتی ماهیانه ۵۷ میلیون تومانی او، منجر به استعفای او شد. اما با توجه به تاکید رییس دولت و مجلس، در صورت غیر قانونی بودن این دریافت، صفدر حسینی باید حداقل بخشی از این مبلغ را به خزانه دولت بازگرداند.
سراج در ادامه با اشاره به ماده ۷۲ قانون مدیریت خدمات کشوری توضیح داد که در بند (ه) ماده ۵۰ قانون برنامه پنجم کف و سقفی برای گرفتن حقوق مشخص نشده است.
رییس سازمان بازرسی کشور به عنوان مثال به فیشی اشاره کرد که بر اساس آن «آقای مدیر باید شیر یا آبمیوه بخورد» و یا دیابت دارد و هزینه اش را باید دولت بدهد.

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »