بيانيه مجمع روحانيون مبارز

توقعات خود را با توجه به این مشکلات و نیز امکانات دولت هماهنگ کنیم
بسم الله الرحمن الرحیم.

حادثه بزرگ و مبارکی  که در ۲۲ بهمن ۵۷ به اراده خداوند متعال توسط ملت بزرگ ایران رقم خورد و بحق (بهار آزادی) نام گرفت صولت سرمای استبداد وابسته را شکست و زمینه تحقق شعار آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی را فراهم کرد و اینک ۳۷ سال از آن واقعه ی عظیم گذشته است و در این دوران ملت شریف شاهد کامرواییها و ناکامیها، شادیها و رنج ها و گشایش ها و سختی ها بوده است ولی برآیند حرکت دوران ساز او مثبت و انشاء الله به سوی هدف مقدسی بوده است که انقلاب بزرگش آنرا تعیین کرده است.

هوشیاری مثال زدنی ملت ایران دربرابر مشکلات و توطئه هائی که از بیرون و درون انقلاب اسلامی و نیز تمامیت ارضی و عزت ملی را تهدید می کرده است و مقاومت ناشی از این هوشیاری سرمایه بزرگ این ملت بوده و هست. و برای نگاهداشت این دست آورد بزرگ و نیز افزودن بر کم و کیف آن هزینه های گرانی را پرداخته است.

مجمع روحانیون مبارز در آستانه سالروز ۲۲ بهمن با تبریک این عید بزرگ ملی به همه مردم حق شناس ایران نکاتی را یاد آور می شود.

۱- بزرگترین امتیاز انقلاب اسلامی و نظام بر آمده از آن اتکاء به آ رای مردم و قرائت مردم سالارانه از اسلام عزیزی است که انقلاب و ملت ما را راه برده است.ملت رشید ما اینک باز در آستانه امتحانی بزرگ قرار گرفته امتحانی که از یکسو با تعیین خبرگان ملت تثبیت نظام و تداوم انقلاب و آینده آن را تضمین می کند و از سوی دیگر با انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی سرنوشت مجلسی را که در راس همه امور کشور است رقم می زند. بدون تردید حضور هوشمندانه مردم در این دو انتخاب بزرگ تعیین کننده و شگفتی ساز خواهد بود.

امام به رای مردم اهتمام ویژه داشتند چنانکه این اهتمام را در بیانات رهبری نیز می بینیم. به اصرار امام اصل نظام و بعد قانون اساسی مصوب نمایندگان مردم به رای ملت گذاشته شد. در امر قانونگذاری مردم دارای جایگاه والائی بحساب آمده اند که هم برنامه ریزان و مسوولان و هم خود مردم باید قدر این جایگاه را بدانند و بخوبی از آن در جهت تحقق اهداف نظام بهره ببرند.

از یاد نبریم که مردم سالاری دست آورد ارزنده ای است که بشر با گذر از فراز و نشیب های سختی به آن رسیده و مقتضای روح زمانه است و بزرگی امام را از جمله در درک این واقعیت می دانیم که سبب شد نظام بر آمده از انقلاب را جمهوری اسلامی (نه یک کلمه زیاد نه یک کلمه کم) معرفی کنند. امروز نیز پیروان راستین امام و دلبستگان به اصالتهای انقلاب باید در برابر نظریاتی که با حسن نیت یا سوء نیت قرائتی اقتدار گرا و واپس گرا و تمامیت خواه از اسلام عرضه می دارند ایستاده و از قرائت مردم سالارانه از آئین جاودان خداوند که میراث امام است دفاع کرده است و حتی رفتارها، رویکردها و سیاست ها را با این ملاک باید سنجید و آنرا نقد یا تأیید کرد.

۲- اسلام عزیز دارای دشمنان بزرگی است که نیرو های فزونخواه و سلطه طلب جهانی که اسلام را مانع منافع نا مشروع خود می دانند همواره دشمنی خود را آشکار کرده اند. پدیده شرم آور داعش و جریانات تکفیری که به نام اسلام زشت ترین و غیر انسانی ترین جنایات را مرتکب می شوند مسلما به صورت طبیعی و خود جوش و بدون اتکا به عوامل استکباری بوجود نیامده است . نتیجه عملکرد آنان چیزی جز تفرقه امت اسلام و در نتیجه نابودی دین و و اضمحلال شوکت و عظمت مسلمین نیست.  همه ملتهای مسلمان باید در این شرایط دشوار با وحدت کلمه مانع رسیدن آنان به اهداف شوم خود باشند.

۳ـ دشمن بزرگ دیگر فقر، بی عدالتی و بخصوص سیاستها و رویه هایی است که به کاهش اعتماد ملت از نظام و خدای ناخواسته از بین رفتن آن منجر می شود بر همه ارکان نظام است که هوشیارانه در برابر این دشمن بایستند و بخصوص درصدد جلب رضایت بیشتر ملت با تأمین نیازهای اقتصادی، سیاسی و فرهنگی آنان برآیند. باید از خدمات و تلاشهای دولت تدبیر و امید تقدیر کرد بخصوص از جناب ریاست محترم جمهور که همچنان بر عهدی که با ملت بسته است تأکید دارند و استواری خود را نسبت به شعارهائی که مردم به آنها رآی داده اند نشان می‎دهند. همه باید به مشکلات سختی که از گذشته به ارث رسیده است یا از بیرون بر کشور و دولت تحمیل میشود توجه داشته باشیم و توقعات خود را با توجه به این مشکلات و نیز امکانات دولت هماهنگ کنیم.

خوشبختانه دولت مذاکرات هسته ای را با تدبیر به سامان رساند و معضلی را که به بن بست رسیده بود و یا حد اقل به این زودی قابل حل نبود با تلاش و اراده ستودنی و انتخاب راه صحیح و عاقلانه و حمایت کارساز رهبری نظام به نفع کشور تمام کرد. مردم انتظار دارند دولت محترم که توانایی خود را در حل این مشکل بزرگ و پیچیده به اثبات رسانید بتدریج مشکلات عدیده داخلی خصوصا تنگناهای معیشتی و بیکاری و فقر را با سرانگشت تدبیر و استفاده از همه کارشناسان و صاحب نظران حل و فصل نماید. تا هم شاهد شکوفایی اقتصادی باشیم و هم فشارهای اساسی از دوش مردم بخصوص بخشهای کم درآمد که واقعاً سختی فراوانی را تحمل میکنند برداشته شود.

۴- در این برهه حساس ما نیازمند همدلی بیشتر و نگاه به آینده هستیم تا به یاری خداوند همه نیروها برای ساختن کشور مقابله با مشکلات و استقرار مستحکمتر پایه های مردمسالاری سازگار با دین و تقویت جمهوری اسلامی در برابر مشکلات و توطئه های بیرونی و درونی با نشاط و امید در صحنه حضور داشته باشند.
و در پایان سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را به رهبر معظم و ملت شریف ایران و به همه آزادگان جهان تبریک میگوییم و مطمئن هستیم که ملت شریف ایران در بزرگداشت این حادثه سرنوشت ساز بخصوص با حضور شاداب در مراسم سالروز پیروزی انقلاب که متعلق به همه ملت با هر گرایش و سلیقه و رویکرد است کوتاهی نخواهد کرد، و هیچ گروه و جریانی حق ندارد انقلاب و نظام را در انحصار خود بداند. امیدواریم امسال  که به نام سال همدلی و همزبانی نامیده شده است شاهد حضور شادابتر ملت در بزرگداشت انقلاب اسلامی باشیم و چنین خواهد بود انشاءالله.

 مجمع روحانیون مبارز( بیستم بهمن ماه یکهزار و سیصد ونود وچهار)

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بيانيه مجمع روحانيون مبارز

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی ازگیدئون لوی، تحلیلگر برجسته روزنامه هاآرتص را منتشرکردند: “من اشغالگری های

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع اسراییل (بعدها نخست وزیر

ادامه »

خوش بود گر محک تجربه آید به میان تا سیه روی شود هر که در او غش باشد (حافظ) یکی

ادامه »