اعتراض متخصصان به «سواستفاده» از روان‌پزشکی و روان‌شناسی در دادگاه‌های مربوط به حجاب

زیتون – چهار انجمن تخصصی روان‌پزشکی و روان‌شناسی در نامه‌ای به محسنی‌اژه‌ای خواستار برخورد او با «سوءاستفاده از روان‌پزشکی و روان‌شناسی در قوه قضائیه» شدند.

این نامه با اشاره به احکام صادر شده برای دو هنرمند زن مخالف حجاب اجباری تاکید کردند «تشخیص اختالالت روانی در صالحیت روان‌پزشک است نه قاضی؛ همان‌گونه که تشخیص سایربیماری‌ها در صلاحیت پزشکان است نه قضات.»

روسای انجمن‌های علمی روان‌پزشکان ایران، انجمن علمی پزشکی روان‌تنی ایران، انجمن علمی روان‌درمانی ایران و انجمن روان‌شناسی ایران امضاکنندگان این نامه هستند.

این کارشناسان با هشدار نسبت به نتایج ناخوشایند «برچسب‌زدن به رفتارهای افراد با عناوین تشخیصی روان‌پزشکی»، به کار بردن اصطلاح «شخصیت ضد اجتماعی» در احکام صادر شده را عنوانی «غیرعلمی و نادرست» خواندند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جامعه‌ ایران شکل گیری یک جنبش انقلابی را تجربه می‌کند که نتیجه مطلوب آن گذار از جمهوری اسلامی با کمترین هزینه ممکن است. این فرایند با جنبش سبز آغاز شد و با افت و خیزهای

ادامه »

در آستانه سالگرد جنبش اعتراضی-‌انقلابی و البته مسالمت‌آمیز و خشونت‌پرهیز زن، زندگی، آزادی هستیم؛ جنبشی پر برکت و تحول‌آفرین که با شهادت مظلومانه دختر

ادامه »

دو شخصیت روحانی نامدار در اردوی انقلاب اسلامی و انقلابیون مسلمان در همان ماه‌های نخستین پس از پیروزی انقلاب از

ادامه »