یک‌صد فعال کُرد خواستار پاسخگویی جمهوری اسلامی درباره مرگ زندانیان سیاسی در زندان‌ها شدند

زیتون – در پی جان‌ باختن شماری از زندانیان سیاسی کُرد در روزهای گذشته، صد تن از فعالان سیاسی، مدنی و حقوق بشری کردستان در بیانیه‌ای خواستار «شفافیت و پاسخگویی نهادهای مسئول در رابطه با این مرگ‌ها» شدند.

این بیانیه که به امضای صد نفر از فعالان کِرد رسیده نسبت به «بازداشت‌های بی‌رویە و نشر اخبار مرگ» برخی از زندانیان سیاسی کُرد ابراز نگرانی‌های کرده و حفظ جان این زندانیان را وظیفه ضابطین قضایی و نهادهای امنیتی دانسته.

در ادامه آمده که «هرگونه تعلل و کوتاهی در این رابطه حساسیت عمومی را دوچندان و مسئولیت آن متوجه نهادهای مسئول در این زمینه است».

اشرف صادق وزیری، حسن امینی، اسماعیل مفتی‌زاده، محسن رضوی، اجلال قوامی، ماجد مردوخ روحانی، قهرمان اسماعیلی،عثمان مزین و حمیدرضا صمدی از جمله امضاکنندگان این بیانیه هستند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده» است. ایشان این پایان‌نامه را به «مردم نقده و خواستشان برای زندگی به یاد سید

ادامه »

هفتهٔ گذشته با همین رسانهٔ زیتون که همیشه “خون ژینا” را همراه بوده، گفت‌و‌گویی داشتم ، و از مهم‌ترین گزارهٔ آن بسیار استقبال شد:

ادامه »

جامعه‌ ایران شکل گیری یک جنبش انقلابی را تجربه می‌کند که نتیجه مطلوب آن گذار از جمهوری اسلامی با کمترین

ادامه »