محاکمه قربان بهزادیان‌نژاد و عبدالله مومنی به جرم شرکت در کنفرانس «گفتگو برای نجات ایران»

زیتون – اولین جلسه محاکمه قربان بهزادیان‌نژاد و عبدالله مومنی صبح روز دوشنبه، نوزدهم تیر‌ماه، در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

این دو فعال سیاسی به دلیل شرکت در نشست «گفتگو برای نجات ایران» که اردیبهشت سال جاری به صورت مجازی برگزار شد به «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» متهم شده‌اند.

به گزارش رسانه «تحکیم وحدت» این دو زندانی سیاسی سابق در جریان دفاعیات خود این پرسش را مطرح کردند که چگونه ممکن است فعل «گفتگو برای نجات ایران» به اقدام علیه امنیت کشور تعبیر شود.

آن‌ها تاکید کردند که «حق همه شهروندان است که در مورد نگرانی های خود برای آتیه کشور و راه‌ حل‌ بحران های موجود اظهار نظر کنند و این حق خدادادی را نباید هیچ مقامی محدود کند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه، در یکی از جلسات جانبی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفته است که روسیه کریمه را به اوکراین برخواهد گرداند اگر اوکراین کوشش نکند‌ که عضو ناتو

ادامه »

روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲. دانشگاه لایدن. کنفرانس انجمن ایران‌شناسی اروپا. در پنلی درباره‌ی ادبیات فارسی، عنوان سخنرانی خانم سایه اقتصادی‌نیا چنین بود: «بلاغت

ادامه »

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده»

ادامه »