گزارش وکیل توماج صالحی از جلسه دادگاه

زیتون – امیر رییسیان، وکیل توماج صالحی، خواننده رپ، از برگزاری دو جلسه دادگاه برای رسیدگی به اتهامات موکلش پس از هشت ماه خبر داد.

به گفته رییسیان اولین دادگاه توماج در بیست و هشتم خرداد برگزار شد «اما با توجه به ناتمام ماندن موضوعات مطرح شده در جلسه رسیدگی، تنفس اعلام شد و ادامه رسیدگی به یک‌شنبه ۱۱ تیرماه موکول شد».

وی افزود بر اساس قانون پس از اتمام جلسه، دادگاه ظرف یک هفته باید حکم خود را ابلاغ کند.

به گفته وکیل آقای صالحی موکلش به دلیل انتشار توییت‌های انتقادی به «افساد فی‌الارض» و به خاطر استفاده یک شبکه کانادایی از تصویر او به «همکاری با دولت متخاصم» متهم است.

اتهامات دیگر توماج «دعوت به آشوب و اغتشاش» از طریق «دعوت مردم به بیان خواسته‌ها و مطالبات خودشان» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی و توهین به بنیانگذار انقلاب و مقام رهبری نظام» است.

آقای رییسیان سپس از فرصت محدود خود برای ملاقات با توماج صالحی خبرداد و افزود:«حجم اتهامات فراتر از این بود که در نیم ساعت مقرر حتی بتوانیم یک‌یک اتهامات را برای موکل تبیین کنیم.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در جایی دیدم که از قول نتانیاهو آمده بود: «هیتلر خودش نمی‌خواست یهودی‌هارو بکشه، یه مسلمون به اسم حاج امین الحسینی متقاعدش کرد تا این کارو انجام بده». به راستی فریبکاری و جعل و دغلکاری

ادامه »

لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه، در یکی از جلسات جانبی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفته است که روسیه کریمه را

ادامه »

روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲. دانشگاه لایدن. کنفرانس انجمن ایران‌شناسی اروپا. در پنلی درباره‌ی ادبیات فارسی، عنوان سخنرانی خانم سایه

ادامه »