کشته شدن یک عضو خانواده پیرفلک و یک پلیس در پی مراسم ۱۰ سالگی کیان

زیتون – گزارش ها حاکی از آن است که پسر عموی ماه‌منیر مولایی‌راد، مادر کیان پیرفلک، روز یک‌شنبه، بیست و یکم خرداد‌ماه، با شلیک مستقیم ماموران پلیس در روستای پرچستان ایذه کشته شده است.

طبق برخی گزارش‌های منتشر شده از رسانه‌های حکومتی، پویا مولایی‌راد در مسیر مزار کیان با ایست نیروهای امنیتی مواجه شده ولی خودروی خود را متوقف نمی‌کند.‏ در نتیجه ماموران خودروی او را به گلوله بسته و او را به شدت مجروح می‌کنند. این جوان ۱۹ ساله پس از انتقال به بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست می‌دهد.

«بی‌بی‌سی فارسی» به نقل از یک منبع مطلع گفت در پی تشنج میان نیروی انتظامی و گروهی از شهروندان، علاوه بر پویا مولایی‌راد ۱۹ ساله یک مامور نیز کشته شده است.

یار محمد رسالتی، دادستان ایذه، اما در روایتی متفاوت گفت:«عصر امروز یک خودرو با هویت مشخص در یکی از مبادی ورودی شهرستان با سرعت و به صورت عمدی به نیروهای مستقر در ایست بازرسی برخورد کرد که یکی از ماموران در صحنه به شهادت رسید.»

به گفته دادستان ایذه پویا مولایی‌راد سپس «با دور زدن و برخورد با یکی از سربازان وظیفه، موجب ایراد صدمات بدنی به این سرباز شد و خود نیز با تیراندازی از سوی ماموران زخمی شد که پس از اعزام به بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده فوت کرد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه، در یکی از جلسات جانبی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفته است که روسیه کریمه را به اوکراین برخواهد گرداند اگر اوکراین کوشش نکند‌ که عضو ناتو

ادامه »

روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲. دانشگاه لایدن. کنفرانس انجمن ایران‌شناسی اروپا. در پنلی درباره‌ی ادبیات فارسی، عنوان سخنرانی خانم سایه اقتصادی‌نیا چنین بود: «بلاغت

ادامه »

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده»

ادامه »