زندانیان سیاسی زن اوین: سرنگونی از رگ گردن به جمهوری اسلامی نزدیک‌تر است

زیتون – زندانیان سیاسی بند زنان اوین با برگزاری تجمعی در داخل زندان نسبت به افزایش اعدام‌ها توسط جمهوری اسلامی اعتراض کردند.

در جریان این تجمع که بعد از ظهر روز شنبه، سی‌و‌یکم اردیبهشت‌ماه، برگزار شد نرگس محمدی، فعال حقوق بشر، تاکید کرد اعدام مخالفان «پایان بخشیدن به جمهوری اسلامی را به قدرت و مطالبه عمومی مردمی تبدیل خواهد کرد.»

فائزه هاشمی «اعدام و گرفتن جان انسان‌ها در جمهوری اسلامی» را نشانه ترس از مردم دانست و نسرین خضری جوادی تاکید کرد روز محاکمه «تصمیم گیرندگان این جنایات» در دادگاه‌های عادلانه و مردمی فرا خواهد رسید.

شکیلا منفرد، فعال سیاسی زندانی، نیز در این تجمع گفت «اگر امروز اعتراض نکنیم فردا نوبت خودمان است.»

زهره سرو خطاب به سران جمهوری اسلامی گفت:«سرنگونی از رگ گردن به شما نزدیک‌تر است. ما قاطعانه به این حکومت خون‌خوار و زن‌ستیز پایان خواهیم داد.»

بهاره هدایت، گلرخ ایرایی، ویدا ربانی، سپیده قلیان و مهوش شهریاری از دیگر سخنرانان این تجمع بودند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »