اورانیوم ۸۴ درصدی در ایران؛ سیاه‌نمایی یا هدف نظامی؟ 

زیتون – جمهوری اسلامی می‌گوید وجود ذرات اورانیوم با غنای ۸۴ درصد در تاسیسات هسته‌ای ایران «به معنی غنی‌سازی بالای ۶۰ درصد نیست.»

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی، هدف گزارش «بلومبرگ» را «سیاه‌نمایی و تحریف حقایق» خواند و وجود اورانیوم با غنای بالا را امری «بسیار طبیعی» در روند غنی‌سازی دانست.

خبرگزاری بلومبرگ روز یک‌شنبه، سی‌ام بهمن، از قول دو دیپلمات غربی از کشف مقادیری اورانیوم با غنای بالا در تاسیسات هسته‌ای ایران‌ خبر داده بود.

بلومبرگ در این گزارش نوشت:«بازرسان اکنون باید مشخص کنند آیا جمهوری اسلامی ایران عامدانه تا این حد اورانیوم را غنی‌سازی کرده یا به‌صورت ناخواسته آبشارهایی از صدها سانتریفیوژ پیشرفته با سرعت چرخش بالا باعث تولید اورانیوم تا رقم بسیار نزدیک به سطح نظامی شده است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

میانجی‌گری چین  میان عربستان سعودی و ایران از یک سال پیش با عربستان سعودی به بحث گذاشته شده بود. معلوم نیست کدام کشور این پیشنهاد را در ابتدا با دیگری به‌گفتگو گذاشته اما هردو حد

ادامه »

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند و طنین اغراق‌آمیزی به

ادامه »

«برادران لیلا» در حالی مجوز پخش در سینماهای داخل کشور را نگرفت که شش ماه از قیام زن ،زندگی آزادی در

ادامه »