قتل جوان سقزی توسط پلیس به ظن شعارنویسی 

زیتون – به گزارش «هه‌نگاو» نیروهای انتظامی در سقز جوانی را به «اشتباه» کشته و سپس خانواده‌ او را تهدید به سکوت کرده‌اند.

این سازمان حقوق بشری می‌گوید مختار فتحی عصر روز شنبه، بیست و نهم بهمن،‌ «در حالی که با دو دوست دیگر خود داخل اتومبیل بودند» مورد اصابت گلوله قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

هه‌نگاو به نقل از یک منبع مطلع می‌نویسد:«یک خودرو گشت متعلق به کلانتری ۱۲ سقز، بغل اتومبیلی که مختار فتحی در آن نشسته بود توقف کرده و یکی از نیروهای مسلح پیاده شده و از فاصله دو متری مبادرت به تیراندازی بسوی مختار کرده و در اثر اصابت گلوله به گردنش در دم علائم حیاتی را از دست داده است.»

به گفته این منبع «نهادهای حکومتی اعلام کرده‌اند که گویا مختار فتحی طی شب‌های گذشته شعار نویسی کرده و شناسایی شده است، اما پس از دو ساعت به خانواده‌اش گفته‌اند ما اشتباهی وی را زده‌ایم و آنها را تهدید کرده‌اند که نباید با رسانه‌ها در این مورد حرف بزنند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

میانجی‌گری چین  میان عربستان سعودی و ایران از یک سال پیش با عربستان سعودی به بحث گذاشته شده بود. معلوم نیست کدام کشور این پیشنهاد را در ابتدا با دیگری به‌گفتگو گذاشته اما هردو حد

ادامه »

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند و طنین اغراق‌آمیزی به

ادامه »

«برادران لیلا» در حالی مجوز پخش در سینماهای داخل کشور را نگرفت که شش ماه از قیام زن ،زندگی آزادی در

ادامه »