صدور حکم اعدام برای دو جوان بلوچ برای شرکت در اعتراض‌های مردمی 

زیتون – به گزارش نهادهای حقوق بشری دو جوان بلوچ که در جریان اعتراض‌های ضد حکومتی در چابهار بازداشت شده بودند به اتهام «محاربه» و «افساد فی الارض» به اعدام محکوم شدند.

نظام‌الدین حوت ۲۰ ساله و منصور حوت ۲۷ ساله هشتم مهر‌ماه توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر و سپس به زندان مرکزی زاهدان منتقل شده بودند.

به گزارش «حال‌وش» نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران این دو معترض را پس از بازداشت «تحت شکنجه‌های سخت قرار دادند و از آنها اعترافات اجباری اخذ کردند.»

همچنین گزارش شده‌است نظام‌الدین و منصور در جریان دادرسی در دی‌ماه از حق وکیل انتخابی محروم‌ بوده و تاکنون هیچ پاسخی به اعتراض آن‌ها به حکم صادره نیز داده نشده‌است.

بر اساس این گزارش‌ها «برخی از عوامل بسیج محلی» با وعده عفو این دو معترض در روز بیست و دوم بهمن، خانواده‌های آن‌ها از رسانه‌ای کردن این خبر باز‌داشته بودند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

میانجی‌گری چین  میان عربستان سعودی و ایران از یک سال پیش با عربستان سعودی به بحث گذاشته شده بود. معلوم نیست کدام کشور این پیشنهاد را در ابتدا با دیگری به‌گفتگو گذاشته اما هردو حد

ادامه »

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند و طنین اغراق‌آمیزی به

ادامه »

«برادران لیلا» در حالی مجوز پخش در سینماهای داخل کشور را نگرفت که شش ماه از قیام زن ،زندگی آزادی در

ادامه »