حمله به یک کلوپ شبانه دگرباشان جنسی در آمریکا ۵۰ کشته به جا گذاشت

زیتون– تیراندازی و گروگان‌گیری در یک کلوب شبانه دگرباشان جنسی در مرکز شهر اورلاندو در فلوریدای آمریکا با کشته شدن فرد مهاجم به نام «عمر اس. متین» به پایان رسید.
پلیس فلوریدا اعلام کرده که این تیراندازی «شمار زیادی تلفات» به جا گذاشته و فرد مهاجم نیز کشته شده‌است. 160612105922__89952443_e5f852cb-6df4-43ee-b4b4-533c4aa5d4db
به گزارش خبرگزاری رویترز، شمار کشته‌شدگان این تیراندازی «۵۰ نفر» و تعداد زخمیان نیز «۵۳ نفر» اعلام شده‌است.
به نوشته این خبرگزاری، یکی از مقامات ارشد اف‌بی‌آی نام فرد مهاجم را «عمر اس. متین» گزارش کرده و گفته‌است که وی احتمالاً از هواداران گروه حکومت اسلامی (داعش) بوده، اما تأکید کرده‌است که این موضوع نیاز به بررسی بیشتر دارد. در هر حال عمر متین، یک مسلمان و مهاجر افغان بوده است و همین موضوع شبهات در مورد هدایت این عملیات انتحاری از خارج کشور را تشدید می کند.
رادیوفردا نوشت: شبکه‌های تلویزیون محلی نیز گزارش کرده‌بودند که فرد مهاجم جلیقه انتحاری نیز به‌تن داشته و افرادی را به هم گروگان گرفته‌بود.
پس از اعلام آمار ۵۰ کشته و ۵۳ زخمی از سوی «بادی دایر»، شهردار اورلاندو، خبرگزاری‌ها گزارش می‌دهند که این حادثه خونین‌ترین حادثه از نوع خود در تاریخ آمریکا است.
به گزارش بی‌بی‌سی ویدیوهایی که از حادثه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، ده‌ها خودروی اورژانس را نشان می‌دهد که در حال حمل و مداوای مجروحان است.
خبرها حاکی از این است که مرد مهاجم در ساعت دو بامداد به وقت محلی اقدام به تیراندازی در کلوب کرده است.
به گزارش رویترز، پلیس اورلاندو در توئیتر از «انفجاری کنترل‌شده» در داخل کلوب پس از تیراندازی‌ها خبر داده، اما اشاره‌ای به جزئیات آن نکرده است.
پلیس همچنین وضعیت را «تحت کنترل و روان» توصیف کرده است.
سی‌ان‌ان نیز نوشته تعداد زیادی از نیروهای پلیس و سگ‌های بمب‌یاب در محل مستقر شده‌اند.
این تیراندازی یک روز پس از آن رخ می‌دهد که کریستینا گریمی، زن خواننده جوان، پس از برگزاری کنسرت خود از سوی فرد ناشناسی در اورلاندو هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.
این خواننده پس از اجرای کنسرت در حال امضای عکس برای هواداران خود بود که فردی ناشناس به سوی او آتش گشود.
فرد مهاجم پس از آن با شلیک گلوله به زندگی خود نیز پایان داد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

حواشی مربوط به ماهواره‌ی روسی «خیام» همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی، بسیاری از کاربران، دولت رئیسی را به خاطر این موضوع به سخره می‌گیرند. چرا که پرتاب ماهواره خیام با ماهواره‌بر سایوز از

ادامه »

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید

ادامه »